şükela:  tümü | bugün
  • peşin edit: “arkadaşım sağlık daha önemli” diyecekler için en başta söyleyeyim.
    evet sağlık daha önemli tabii ki, ve herkesi evde kalmaya davet ediyorum.
    ben sadece gördüğüm durumdan bahsetmek istedim.

konumuza dönecek olursak;
    kuaför ve berberlerin, kapatılmasıyla birlikte ortaya çıkan durum.
    henüz kapanalı 6 gün oldu farkındayım, ama gördüğüm kadarıyla bir çok kişi, benim gibi, tam berbere/kuaföre gidecekken , kapanma haberiyle birlikte traş olamadı.
    saç sakal birbirine girmiş durumda.
    benim için, bugün itibarıyle, bir önceki traş ile aradan geçen zaman tam 1 ay. ve her geçen gün kendimi daha da huzursuz hissediyorum.
    salgın haberlerinden sonra, bir çok insan evde kendini traş etmekten bahsediyor, ama ben, berberin saçımı parmaklarının arasına alıp da kestiği gibi kesemem malesef.
    evet, erkeklerin berber sadakati tespiti benim için sonuna kadar geçerli.
    bu durumda, makine alıp 3 numaraya da vuramam, bana yakışmadığını düşünüyorum.
    umarım bir an önce salgının önüne geçilir ve çayımızı içip uzun uzun geyik yaparak traş olabiliriz.

not: evde kal, sağlıklı kal.
  • kadın bir yazar olarak diyorum ki.... derdini silkeleyim arkadaşım, sana bir şey olmasın.
  • normalde brad pitt'e benziyorsun sanki arkadaş.
  • valla 10 mm ye vurulan saç ben derli topluyum diyor. bu aralar böyle mecbur. ulan bidakka ya ben zaten son birkaç senedir 10 mm ye vuruyorum .
  • üç yıldır içinde bulunduğum durum...
  • dudeee sakin kimse görmeyecek kıl yumağı oldugunuzu, neyse ben çok rahatım bu konuda ne orman gibi çıkan kaşım , kılım var nede takma dökülen ipek kirpiğim nede birkaç aya bitecek botoks ve dolgum. böyle zamanlarda en iyisi doğallık. düşünemiyorum bile simsiyah dipleri gelmiş platin sarısı saçları kapkara kaşları, yarısı dökülmüş kirpikleri ıykkk
  • böyle bu durumda nasıl göründüğümü hiç ama hiç önemsemiyorum, kimsenin de saçına başına bakacak halim yok doğrusu. asgari kıyafet seçimi yapıyorum. bu hafta hep koyu renk giydim ki yarın eve dönünce hepsini koyup 60 derecede yıkayabileyim. saçımı öylesine topluyor, kesinlikle makyaj yapmıyorum. ağzımı burnumu tülbentle sardığım için at hırsızı gibi görünüyorum doğru, ama kendimi riske atmaktan iyidir heralde. hele bir de markete gitmek zorundaysam eldivenlerim ve gergin tavırlarımla acemi bir soyguncuya benzediğimden adım gibi eminim. yapacak bir şey yok, umarım kimseye zararım dokunmadan ve zarar görmeden atlatırım bu zifir günleri.