şükela:  tümü | bugün
  • tebrikler 1. sırada olan arkadaşa. işe gitmeyin arkaaşlar.
  • benimdir. ısrarla gelip ofiste netflix izleyip geri gidiyorum. o gün de muhtemelen öyle olur.

çünkü...

o üç noktanın oraya çok şey yazılır ama bir şey ifade etmez!
  • ananı avradını kaç gün sonranın başlığı var. olum ölüm sayısı kaç oldu türkiye'de bari onu da söyleyin.
  • oha lan belki sana da bulaştı öldün 27 mart 'ta işe gidenler diyerek başlık açan işe gitmeyen tayfa.
  • şerefsizim psikoloji falan kalmadı. hizmet sektöründe çalışıyorum. milletle arama mesafe koymaktan bıktım. paranoyak oldum. ellerimde yaralar çıkmaya başladı. 3 yaşında evladım var. sırf onun için kendime 5 kat daha fazla dikkat ediyorum. evde kal diye bakanından, sanatçı bozuntularına kadar bizimle dalga geçiliyor. yasak olmazsa işi bırakma şansım maalesef yok.
  • merhaba günlük,
    hayata hep pozitif bakan, ne olursa olsun enerjisi hiç bitmeyen ben bile artık tükenme noktasına geldim. işe gitmek zorunda olduğum için değil, işe gittiğimde virüs kapıp sevdiklerime zarar veririm diye düşünmekten tükendim. yıllardır maaş ve primlerimizden kesilen vergilerin karşılığı olarak bu mu reva görülüyor şimdi bize? devletin artık elini taşın altına koyma vakti geldi de geçiyor. ihtiyaç sahibi insanlara yardım paketleri hazırlanıp artık sokağa çıkma yasağı gelmeli.
  • dün evden çalışma sıramı savdım ve işe gittim. bilin bakalım ne oldu?

akşamüstüne doğru ateşlendim! hem de şöyle, ben ateşim var diyorum, eşim bakıyor bakıyor yok diyor. içten içe yanıyorum! boğazımda bir acı olmadığı için "hadi hayırlısı" dedim, gece ter attım ve bugün daha iyi hissettiğim için yine işteyim.

ve hala, hala iş yerimizde tüm uyarılara rağmen hala ellerini yıkamayan, kolunun içine hapşırmayan, hasta olduğu halde rapor almayan ............ var. bunlar sanmayın ki düşük ücretli, bilinç olarak ne söylesen boş kişiler. ama iki su tutamıyor eline!

hala işine gidip gelmek zorunda kalan milyonlara kolaylık diliyorum, resmen ölümüne çalışıyoruz.
  • benim bu. günden güne vaka sayısı neredeyse ikişer kat artarken her sabah evden çıkıyorum ve işe gidiyorum. mücadele daha evden çıkarken dış kapı ile başlıyor. gün içinde defalarca elimi kazıyarak yıkamaktan egzama türü birşey oluştu artık. en yakın dostum çamaşır suyu bir süredir. bugünden sonra iki hafta evden çalışacağım ama aklım işe gitmek zorunda olanlarla kalacak. zira herkesinki can, herkes ana baba evladı. bu süreçte allah herkesi esirgesin...
  • + 1 imle katılıyorum efendim