• hayırlı uğurlu olsun. yolcululuk valilik iznine bağlanmış.
  • bombos bir önlem
  • istanbulda yaşayan ve sanayinin en yoğun olduğu bölgeler olan gebze, çayırova, şekerpınar, dilovası gibi yerlerde çalışan kişiler işe gidecek mi nasıl gidecek diye düşündüren karar.
  • uçak yolculukları için de valilik izni gerekiyor mu diye merak ettirendir, detaysız verilmiş bir haberdir.
    edit: pegasus iletişim merkezi ile konuştum ve bütün seferleri iptal ettiklerini öğrendim. diğer firmaların durumunu bilmemekle birlikte biletin yanmaması için açığa almayı önerdiler. 50 lira daha verip bileti açığa aldım. uçuşu olanların iletişim merkezini aramasını tavsiye ederim.
  • sadece otobüs, uçak gibi araçlarla mı yasak? ben tek başıma kendi aracımla gidebiliyor muyum mesela anlamadım.
  • yarın aracımla ankara istanbul gidip dönüş yapmam gereken bir durum var. bu da mı yasaklandı. yeşillendirir misiniz?

edit: cumartesi günü git gel yaptım hiçbir kontrol ve sorun yoktu.
  • otobüs yolculuğu falan gibi bir şeyi kastediyor sanırım. millet izmit-istanbul arası calısıyor lan nasıl olacak o? her sabah ve akşam validen izin mi alcaklar?!
  • sadece otobüs seyahatlarını kısıtlayan yasaktır.

kaynak
  • ardından il il vaka sayıları açıklanacak ve il özelinde sokağa çıkma yasakları uygulanacaktır.

daha ciddi önlemlerin gerçekleşebilmesi için getirilmiş mantıklı tedbirdir.
  • e ben her gün işe git gel yaparken şehir değiştiriyorum, şimdi napcaz?
hesabın var mı? giriş yap