şükela:  tümü | bugün
  • başlıktaki ny -new york olacak
    kaynak https://www.cnnturk.com/…arini-durdurma-karari-aldi

en azından 1 hafta öncesinden uygulanması gereken önlemler maalesef gecikerek uygulanıyor.
    sokağa çıkma yasağı en kısa sürede çıkarılmalıdır. durum çok ciddi ve vahim tablo ile karşılaşma zamanımız sadece 2-3 hafta.

edit: chicago ve washington seferleri devam ediyormuş. ne anladım bu işten?
  • imam hatiplilerin sonunda mevzuya uyandığının kanıtıdır. bence 4-5 ay daha bekleyebilirlerdi.
    (bkz: ooo günaydın gel çay var)
    (bkz: mağara serin miydi imam kardeş)

büdüt: yurt dışından gelenlere test yapılmadığının ve karantinaya alınmadığının kanıtı video.
  • 24 martta da van kapıköy sınır kapısı kapanmıştı, devam etse de olurmuş olan oldu zaten.
  • aha sıçtık gelsin şimdi s'ler ı'lar :(

edit: websitesinde chicago, washington hariç tüm dış hat yazıyor ama hala tk' dan bir bildirim gelmedi.
  • ic hat seferlerini de gunde teke indirmesi gereken firmanin son hamlesi. gerekirse dar govde ucaklarla, anadolu meydanlarina kargo tasinir. fakat yolcu aktarimi yapmak, salgini malesef tetikleyen bir durum.
  • amerika'nın vaka sayısında ilk sıraya yerleşmesini beklemiş olmalılar ki, yerleşir yerleşmez jet hızıyla önlem alınmış. ayrıca sadece new york seferlerinin iptal edilmiş olması, amerika'daki tüm vakaların new york'ta görüldüğünü işaret ediyor. bu tespit için bir alkışı hak ediyor bizimkiler.

gerçekten tebrikler.
  • imam hatiplinin kafası geç geliyor, katesiz ot da böyledir.

güzel fakat geç bir davranış
  • deli manyak önlemler alıyoruz ha!

daha bu saatten sonra ne anlamı var ki?
    ülkede 3500 vaka var. test yapılan 7 kişiden 1’i enfekte.

tanım: pek bir anlam ifade etmeyen (bkz: covid-19) önlemidir.
  • amk ümreciler dedik dedik meğer new yorktan falan düüümdüz akıyorlarmış. şok oldum. e madem uçuş iptal edilen avrupadan gelen 3 bin kişiyi niye yurtlara karantinaya aldılar? salın bari ?

video burada türkiye'ye döndüm - karantina yok! ateşimi bile ölçmediler! başlığı. new york virüsten kırılıyor, buna rağmen saatlerce uçan aynı havayı soluyan insanlar öylece hiçbir şey yokmuş gibi devam ediyor.