şükela:  tümü | bugün
  • 9 mart günü ilk vakayı açıklayarak listeye sonuncu olarak giren türkiye’nin emin adımlarla ilerleyerek 3629 vaka ile 15. en çok vakaya sahip ülke konumuna gelmiş olması durumudur. şimdi rakiplerimiz kanada, belçika, avusturya bi de hollanda. biz vefat eden vatandaş sayısında özellikle kanada ve avusturya’ya üstün gözüküyoruz.

en yukarda da kıran kırana mücadele devam ediyordu ki çin’in önden başlama avantajı da bugün itibariyle liderliği kaptırmasına engel olamadı. amerika güçlü bir atakla dün italya’yı bugün de kendinden 5 kat büyük olan çin’i geride bıraktı.

italya tüm akdenizliliği ve eğitimsizliğiyle tüm dünya’nın dikkatlerini üstüne çeken bir çıkış yapmıştı ancak şu an için 3.lüğe çivi çakmış gibi gözüküyor.

herkes aşağıdan emin adımlarla gelen türkiye’nin performansını merakla bekliyor.
  • sanırım avrupada da son 8'e kalamamışız isviçre var önümüzde bi tek.
    haftaya bu şekilde girersek hafta sonu ilk 3'e göz kırparız.

ne lan bu turnuvamı.
  • bakanımız durumu çok iyi idare etti. idare edemese çoktan elenir finallere kalamazdık.
  • ilk ona giremezsek bu sene lig sampiyonu direkt sampiyonlar ligine katilamiyacak
  • inşaallah gruplara kalmadan eleniriz.
  • yapılan test sayısıyla beraber gerçekleşmiş olan yükselme. test sayısı arttıkça daha da yukarılara yükseleceğiz diye korkuyorum. tüm dünya virüsten kırılırken bizde hiç olmayınca önlemler gerçekten iyi diye düşünüyordum. aslında kafamın hep bir yerinde bu hükümete güvenilmez düşüncesi vardı. sanırım abd, italya, ispanya, fransa, ingiltereden sonra 6. oluruz.
  • gerçekçi, istatistiki şeyler de yazmıycam, sikik espri de kasmıycam..
    baksanıza bilim kurulu üyesi ne diyor? ''eğer tedbirleri çok muntazam alırsak haziran başı gibi bir rahatlama görebiliriz.''
    tedbirler?
    muntazam?
    biz?
    ne yazık ki hayatımız sikildi, komple. yardırın amk..
  • siz nasıl üniversite mezunu adamlarsınız ülkede gerçekten eğitim sistemi bitmiş. şu adamların çoğu ile aynı işyerlerinde çalışıyoruz muhtemelen. vaka sayısına göre nasıl karşılaştırma yapıyorsun. oranlara göre yapacaksın. istanbul sadece dünyada 100 küsür ülkeden daha fazla nüfusa sahip. sayının fazla olması zaten beklenen birşey. ayrıca senin diğer ülkelerin çoğuna göre büyük dezavantajın var. ülkenin 4 te 1 i bir şehirde yaşıyor. yıllarca değişik cazibe merkezleri yaratılıp ülke nufüsü farklı illere de kaydırılmayı savunduk ana malesef bunun için hiçbir adım atılmadı. bugünlerde çıkan sayılar geçen haftaların yansımaları şu an nispeten sokakta daha az insan var önümüzdeki iki hafta umarım daha güzel sonuçlar gelir.
  • g20 zirvesinden sonra c20 zirvesinde de olmamızın gururu paha biçilemez.