şükela:  tümü | bugün
  • anathema 2006 türkiye turnesi'nin ankara ayağıdır, saklıkent'tedir. lee douglas'ı getirmezlerse gitmeyeceğim konserdir aynı zamanda.*

http://www.biletix.com/s_pages/anathema/
  • 27,28,29 unda sınavlarım olmasına rağmen gideceğim konser.. bari yazında gelsinler bütünlemelerde sıkılırım ben...

edit: anatomi vizemin götüme girebilme riski yüzünden iptal edilmiştir. ama yazın gelsinler gene takılırız...
  • biletleri 29 ytl'den pek yakında http://www.biletix.com/…/wtsevent.php?eventcd=ghpa8 adresinen satışa sunulacakmış. amin.
  • 30 eylul 2004 anathema ankara konseri ne sirf 24 eylul 2004 therion ankara konseri nde yasadigim ofke yuzunden gitmedigim sonradan kafami duvarlara vurup bi daha gelsinler nolur dedigim ve dileklerimin gerceklestigi, kesinlikle gidecegim konser
  • vip biletleriyle önceden girip soundcheck i izleme olanağı bulunan konser.vip biletleri ile balkonmuş bu arada.
  • istanbul konserindeki playlist i görünce saatleri saydığım yerimde duramadığım daha bunun gibi bir sürü sevinme belirtisi gösterdiğim konserdir. #9592917 regret i çalmışlar, judgement ın yarısını çalmışlar comfortably numb coverlamışlar. iple çekiyoruz umarım çok güzel olur.
  • "abi angelica super" mottolu insanların gelmesini beklerken sleepless'dan sonra hep bir ağızdan a dying wish diye saklıkenti inletenlerin toplandığı mükemmel bir konser olmuştur.danny ile vincent'ın seyircinin a dying wish isteği üzerine birbirlerine bakışları ise görülmeye değerdi fakat çalmamazlık etmediler ayrıca vincent "istanbul,izmir is special but here is more special" diyerek ankara seyircisini onore etmiştir.saklıkentin vip biletleri ile girenler kapının kenarından sahneye en uzak noktandan 10 dakika civarında bir soundcheck izleyerek souncheck'in dakikasına 1 ytl vermişlerdir . son bir şey olarak konser boyunca kulis'in perdesini açıp en duygulu anlarda clubber edasıyla dans eden üzerinde 69 yazan t-shirt giyen kız ve arkdaşarı sözüm size sizin groupie olduğunuzu düşünüyorum ve o el hareketini siz ben çektim.*
  • yine muhteşem bir konser olmuştur.. çıkışta imza için çok bekletseler de canları sağolsun.. hope dinledik canlı canlı ne istenir yahu..
    hastasıyım hulen!
  • tek kelimeyle muhteşem bir konserdi. özellikle seyircinin ısrarıyla çalınan a dying wish'te, hope'ta ve one last goodbye'da saklıkent görülmeye değerdi. anathema, eski zamanlardaki konserlere göre daha bir hırslı, enerji doluydu sanki. sahneden gazı alan seyirci de sleepless ve hemen ardından a dying wish'le kendinden geçti, o ara kim kimin tepesinde zıplıyor belli değildi. hemen önümde, sevgilisini korumak için konser boyu iki eli yanlara açık duran* 1.90lık yarma bile hoplayıp zıpladı inanmazsınız. (o ara sevgilisini kapıp götürdüler tabi, eee sakınılan göze çöp batarmış*)

seyirciden bahsetmek gerekirse... tamam yaş ortalaması küçük ama iyi insanlar bunlar yahu. nerde o kibir dolu, bencillik dolu insanlarla muhattap olduğumuz hayat, nerde sahneden atılan suyu tanımadıklarıyla paylaşan, yanlışlıkla ayağına bastın mı sana kafa atmayan sübyan(!)larla geçirdiğimiz o bir kaç saat. dışarısı o kadar canımı sıkmış demek ki, o benden çok farklı insanları kendime daha yakın hissetmişim, samimiyetlerine inanmışım. her ne kadar büyük bir kısmı konserin tadını almak yerine çekim yapacak kadar teknoloji mağduru olsa da, yaş ortalaması küçük metal dinleyicisi iyidir, güzeldir. (en önde tüm konseri çeken şahsa burdan sesleniyorum, bu satırları okuyosan bi kopya atarsın bizim email'e artık)

son olarak da, önce (bkz: 27 mayis 2006 anathema ankara konseri/1)
    evet efendim, lee douglas güleryüzü ve süper sesiyle karşımızdaydı bu gece. biraz şişmiş, biraz kötü giyinmiş, ama gecemizi renklendirmiş, kendisini yakından görme olanağı sunmuş, daha ne isteyelim?

siz daha bişey istemeyin tabi de ben istedim. konser sonunda, lee'nin konseri takip ettiği sahne girişine yakın bir yere yaklaştım ve göz göze gelmeyi bekledim. kalbin kalbe karşı olmasından mütevellit, sadece yarım dakika sonra göz göze geldik. hemen fırsatı değerlendirip el kol hareketiyle "neeooolurr leeee* ben senin hayranınım. seni bekliorum bak, bi fotoğraf çekilelim, nooolur?" yaptım ve karşılığında şirin bir kahkaha ve "oraya nası gelicem" mimikleri aldım. tam konserin bittiği sırada leem yaklaşmıştı ki o puşt bodyguardlar herşeye mani oldular.

allah da onları sevdiklerinden ayırır inşallah.

edit:
    neyse bi iki kötü bişi de söyleyelim de nazar değmesin:
    1) saklıkent**, 10 ytl fazlaya sattığı vip biletlerinden edindiği haksız kazançtan eminim gurur duyuyodur. vip'in normal'den farkı soundcheck'i dinleyebilmekti. ama içerde soundcheck yapılıyorken durumu sorduğumuzda bize "bu soundcheck değil, tonlama yapıyolar" dediler, 10ytlmizi gasp etmiş oldular.
    2) saklıkent'in yanındaki gazinonun tadilatında çalışan bir amele, kuyrukta bekleyen 2si kız 3 kişiye tekme tokat daldı. saklıkent korumaları nerdeydi acaba?