90 entry daha
  • trabzon’un 22 yıl sonra kadıköy’de kazandığı ilk lig maçı olacakmış gibime geliyor.

bu dileğim veya korkum değil, yanlış anlaşılmasın.

sadece istatistik seven biri olarak, fener’in ezeli rakiplerine karşı yakaladığı bu muazzam iç saha yenilmezliğinin (beşiktaş’a karşı 14 sene, galatasaray’a 20 sene) bitmek üzere olduğu hissiyatındayım.
  • bursa büyük ihtimalle akhisar'ı yenecektir. bizim bu oyunla trabzon'u yenmemiz de pek mümkün görünmüyor. en kötü 1 puan alamazsak... tatlı komşu ayşe teyze, emekli salih öğretmen hepinize elveda...
  • 6 hissim trabzon kanırtacak diyor. sonraki 4 maç fenev yusuf yusuf çekecek.
  • trabzon yenilmez..
    görüyor ve arttırıyorum bu fener bu ligde kalamaz..
    ne içerde ne de dışarda galip gelemez..
  • geçen sene ts yine kadro kalitesi olarak fb den üstündü. got oglani fb li antrenörü yüzünden atak oynayıp fener’in üzerine gitmedi burak’la ve beraberlikle yetindi. şimdi fener geçen seneden de kötü ve ünal’ın fenerle hesabı var. yusuf’un ve abdulkadir’lerin de... cüneyt türkiye’de beğenilmese de bir standardı var. kıyım yapamaz. fener’in tek silahı taraftarı. bizim yerli çocuklar başlarda biraz iyi top oynar da motive olabilir, tempolarını bulabilirlerse fener için hezimet olacak, hezimet.

ileri uçtaki zenci üçlememizi unutmuşum.

fenerli taraftarlar unutulmaz bir gün yaşayacaklar yarin.
  • fenerbahçe için zor gün olacak. uzun seneler sonra kadıköyde favori trabzonspor oluyor.
  • bir ts taraftarı olarak fenerbahçe'nin ev sahibi olduğu maçlarda puana çok fazla ihtiyacı olan ve baskı altında bulunan takımın her daim işi zor olan taraf olduğunu artık öğrendim.

trabzonspor yarın mental olarak fenerbahçe'den çok daha rahat bir şekilde sahaya çıkacak. her ne kadar fenerbahçe'nin küme düşme olasılığı çok az olsa da yarınki maçı kaybetmesinin akabinde alt sıralarda bulunan takımların puan alması durumunda bir anda kendini tarihinde görmediği bir baskının içinde bulabilir.

trabzonspor'un genç oyuncuları ve ünal hoca için ise; yıllar sonra kadıköy'de galibiyet alan takımın parçası olma motivasyonu bence en büyük itekleyici güç olacaktır.

yine de bir ts taraftarı olarak yarın fenerbahçe'nin bir şekilde maçı alacağını düşünüyorum. öğrenilmiş çaresizlik mi dersin, umutsuzluk mu dersin, totem mi dersin bilmiyorum ama bir türlü maçı alacağımıza inanmıyorum. ts benim yüzümü kadıköy'de şu günden beri hiç güldürmedi ki zaten. * nasıl inancımı yitirmeyeyim.
  • alinacak bir puan fenerbahceyi yarista cok avantajli duruma sokar.
  • nasıl bir özgüvenle hamsi tava şakası yapılabiliyor anlamış değilim. hani insan çok kötü şaka yapar yapınca farkeder de böyle bir şeyi yazıp üstüne de yolla butonuna basacak kadar özgüven de ne bileyim.

futbol olarak bakılırsa fenerbahçe'nin kazanma şansı yok ama fener en kötü dönemlerinde bile kolay kolay büyük maç kaybetmez, hele ki evindeyse. oraya buraya çarpar, seker kaleye gider, en yeteneksizi uzaktan vurur 90'a gider bir şekilde ihtiyacı olan golü bulur hep fenerbahçe. kötü olmadığı dönemde zaten çatır çatır oynar alır.

yine de trabzonspor'un son kadıköy galibiyetinde son golü atan ünal karaman'ın şimdi aynı deplasmana hoca olarak dönmesiyle 22 yıllık galibiyet hasretini bitirebileceğini düşünüyorum. trabzonspor kadıköyde yenemese de son dönemlerde yenilmiyor da denebilir. son maçların çoğu berabere bitmişti. eğer kadıköy galibiyeti gelecekse trabzonspor'un yakalayabileceği en iyi fırsat bu.

dik oyna
  • rakibin kim olduğunun hiçbir öneminin olmadığı maçtır.

trabzonsporumuz yine her maç olduğu gibi bayrağımıza dönerek istiklal marşımızı okuyacak, maç boyunca sadece ve sadece futbol oynamaya çalışacak ve terinin son damlasına kadar savaşacaktır.

skor mu? onu bilemem.
573 entry daha
hesabın var mı? giriş yap