245 entry daha
  • kırmızı ışık yandığı zaman önde şerit, demir veya bariyer gibi bir şey çıksa keşke. böyle ışık ihlali yapip cinayet işleyen orospu çocukları da o bariyere çarpmanın korkusuyla yavaşlar belki...
    bir genç öldü. sadece kendisi değil, ileride yaşayacağı hayatı, ailesi, hayalleri... hepsi bir anda gitti.
  • böyle sığırlar yüzünden gencecik bir insanın hayatı 17 yaşında son bulabiliyor.halbuki ne hayalleri vardı,neler planlıyordu artık bilemeyeceğiz.allah rahmet eylesin.
  • izlerken insanın kanı donuyor insanın vicdanım sızladı resmen yazık değil mi? 17 yaşında ömrünün baharına daha basmamış. cinayetle yargılanmalıdır zanlı.

videoda gördüğümüz üzere ne kadar ışık ve yaya geçidi lehinizde olsa da tedbiri elden bırakmamak gerekiyor maalesef ülke cani dolu.
  • yazık ya gencecik hayat soldu.acelen ne be orospu çocuğu.30 sn ye bekleyeceksin.bu hız ne ya.cinayrt işledin cinayet .
  • müebbet hapisle ömrünün sonuna kadar hapiste, tercihen 5 metrekarelik bir hücrede çürümesi gereken bir orospu çocuğunun kullandığı arabanın sebep olduğu cinayettir. plaka tespit edilip yakalanacaktır zaten. ama kesinlikle kasten adam öldürme suçuyla yargılanması lazım...
  • bu ülkede insan hayatından ucuz bir şey var mı gerçekten merak ediyorum.
    anasının amına kadar kaçsın isterse,bulunur.
    hapiste bir değil birkaç ömür yaşasın,çıktığı gün araba çarpıp ölsün isterdim.
  • izlerken elim ayağım titredi sinirden. o kızcağızın yakını olsam sakin kalabilmem mümkün değil. ülkede adalet varsa, ki malumunuz, o sürücü bırak tekrar araç sürebilmeyi müebbet hapis yatmalı. bazı hatalar hayatta bir kez yapılır.
  • o kadar korkunç ki nutkum tutuldu izlerken. allah yakınlarına sabır versin.
  • bakın dünyanın birçok yerinde kaza oluyor ama türkiye'de kesinlikle ama kesinlikle babana bile güvenmeyeceksin vay efendim yol vermiş vs. asla güvenme yol bomboş olana kadar beklemekte fayda vardır. allah rahmet eylesin gerçekten çok üzücü inş aile bireyleri izlememiştir.
  • öncelikle bu bir kaza değil, kaza nitelemesi doğru bir niteleme değil. bu apaçık bir cinayettir.

ben bu cinayete bu kadar tepki gösterilen bir ülkede, neden her gün binlerce bilinçsiz sürücü ile karşı karşıya geldiğimi de açıkçası anlamıyorum. anlayan varsa bana da anlatsın lütfen.

rutin olarak karşılaştığım vakalar:
    - ışıksız yaya geçidinde duran sürücü sayısı bir elin parmağını geçmez, ışıklıda bile görüldüğü üzere durmayan oluyor
    - tali yoldan ana yola kontrolsüz girişler
    - sarıda geçmek sıradan bir âdet, kırmızıda geçen sayısı azımsanmayacak kadar fazla (özellikle dolmuş, minibüs vs.)
    - sinyal denen alet sanırım birçok araçta faal değil
    - şehir içi hız limitlerinin 2 katıyla araç kullanmak çok normalleşmiş

bunlar istisnasız her gün karşılaşabileceğiniz, 1 saat dışarıda vakit geçirmeyle rahatlıkla hepsine denk gelebileceğiniz olaylar. arada sırada görülebilen ancak trafikte ciddi tehlike yaratan makas, drift gibi şeyleri saymıyorum.

bunların çözümü aslında çok basit. birçok gelişmiş ülkede uygulanan trafik sistemini ülkeye entegre edersin. 80 km/h ile gidilmesi gereken caddede 82'yle gideni tespit ettiğinde cezayı gönderirsin. yaya geçidinde durmayanları tespit ettiğinde cezayı gönderirsin. bu cezalar ciddi para cezaları olduğu gibi, sürücü puanını da düşürür. puanı belli bir seviyenin altına inenin ehliyetine el koyarsın. bazı ciddi ihlallerin el koyma süresi sınırsız olur. bu ülkede araba kullanmaması gereken o kadar çok ehliyet sahibi insan var ki...

bu işe de önce minibüs, dolmuş, taksi, özel halk otobüsü şoförleri gibi kendisini trafiğin tek sahibi zanneden tiplerden başlarsın. zaten gerisi gelir.

ancak ben bu ülkede böyle şeylerin uygulanacağı günleri görebileceğimi pek sanmıyorum. tümsek terörü başlığına ülke gerçekleriyle örtüşmeyen entryler döşemeye devam. hepiniz çok samimisiniz, ben ikna oldum.
203 entry daha
hesabın var mı? giriş yap