• yahu yazmiyim diyorum ama dayanamadım. "bilmem kaçıncı tren kazası"ymış. tam olarak kaçıncı tren kazası pardon? ömrü hayatınızda türkiyede kaç tane ölümlü tren kazası gördüğünüz bana bir söyleyiverin hele. geçen seneki otobüs kazasında ölen onlarca çocuk, her bayram kan gölüne dönen otoyollar, parçalanan binlerce aile falan unutuluyor, 4 sene önceki acı olay her tren lafı geçtiğinde ne hikmetse ısıtılıp ısıtılıp önümüze getiriliyor. sonra demiryollarının üvey evlat olarak görülmesinin tek nedeni "demiryolu komünist" işidir diyen özal zihniyeti oluyor. yoksa iktidarı eleştirmek için her fırsatta demiryollarına bok atan, üstelik bunu her bayram karayollarında yüzlerce kişinin öldüğü bir memlekette yapan kendini bilmezlerin hiçbir suçu yok.

tanım: makinistin veya değil, ancak birinin hatasıyla oluşmuş üzüntü verici "kaza". ölenlere allah rahmet eylesin..
  • yaklaşık 1 saat öncesinde meram ekspresi ile ters yöne giderken geçtiğim yerde olmuş kaza. sabah evde uyanınca yaşamış kadar oldum. bu ülke bizi masum trenlerden bile korkutmaya başlıyor ya aferin ulan.
  • hükümetin yüz akı bakanlarından olan binali beyin yönettiği kurum elbetteki temiz çıkacaktı.
    ya ne olacağdı?

ne kadar kötü niyetli insanlarız ya, doğal yolla olmuş bir kaza diye verilen karara itiraz ediyoruz.
    cık cık cık...
    ayıp...
    edep ya hu...

9 kişi eceliyle ölmüştür diye açıkladılar ya işte...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22748314.asp

akp döneminde gerçekleşmiştir diyeceksiniz yine... evet, gerçekleşti tabi, ama ecel işte bunlar hep.
    bir bakan da madende ölen işçiler için güzel öldüler demişti evet, onu da hatırlıyorum...
    bunlar hep münferit canım!!!
  • kütahya' nın altıntaş ilçesi yakınlarında virajı hızlı alan tren'in devrilmesi sonucu meydana gelen kazadır. ilk belirlemelere göre; 8 ölü, 30 yaralı olduğu söylenmektedir.

ukteyi veren: nihilanth (27.01.2008 04:06)
  • birilerinin koltuklarında fazla oturması sonucu metal yorgunluğunun yol açtığı kazadır. ve korkarım bu ülke daha çok tren kazası görecektir.
  • bugün de evime gelip sözlüğe yazabildiğim için şanslıyım. bu hikaye bana bir yerden tanıdık geliyor. kaza mı oldu? suçlanacak biri bulun hemen. makinisti suçlayın, treni suçlayın, gerekirse rayları, hatta doğayı suçlayın. ama sakın ha kendinizi suçlamayın siz en iyisisiniz. tren kendi kendine kaza yapıyor ya(!) raylar da kendi kendini onarabilir aslında gereksiz bir ayrıntı (!!!) kaderlerinde varmış trende ölmek değil mi ne kadar kolay! şüphesiz cinayete kurban gitmek de kaderdir. kader dedik felek dedik amenna da yeter artık insanların vadesi trenlerde dolmasın! daha kaç tren insanları öldürecek kaç inşaat insanların başına yıkılacak? bugün gençlerimiz kendilerini paralıyor. üniversite kazanalım, mühendis olalım; boşver mühendisi büyük adam olalım diye. keşke hiç anlamasalar eğitimlerinin sonunda aldıkları kağıt parçasının (bkz: diploma) bir tüy (bkz: sakal) ya da bir bez parçası (bkz: anladin sen) kadar geçerli olmadığını. en nefret ettiğim konudur saç sakal giyim kuşam konusu. ama her kötü şeyin altından çıkıyor ve yeter artık diyerek kerhen dile getiriyorum. sorunlarımız nelerken nelerle uğraşıyoruz. aferin bize.
  • olayın kaza olması treni, rayları kontrol eden ekibi, o ekipten daha yukarıda, proje sorumlularını, ve dahi o projedeki fianansman kararını verenleri, ve yine o trenin içindekilerin, "ölenlerin" insan olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

bütün o tren düzeneği, insan tarafından yapıldığına göre, nasıl "ihmal" söz konusu olmaz. allahın takdiri tabi. o dokuz kişi burda ölmese, o gün içinde başka yerde zaten ölecekti.

muhtemelen vicdan sahibi bir kişi yok aralarında. "yahu müdür bey bu kadar kişi öldü, hiç mi zorunuza gitmiyor, hiç mi ters giden bir şey yok" diye sormuyorlar. leş gibi kokan bir vurdumduymazlık içinde hepsi allah'a havale ediyor kazaları. bir kendilerini havale edemediler gitti.
  • ülke gündeminde doğru dürüst yer bile alamadığını düşündüğüm,bir ergenekon bir türban sorunu kadar bile yer etmemiş bir olay olmuştur haber bültenlerinde.ölenlerin öldüğüyle kalacağı bir vaka olmuştur daha şimdiden.
  • memlekete * nasil gideceğimi şaşirmama bir kez daha neden olmuş kaza. hadi tren en güveniliri diyorduk ama gene de insan bu kadar da mi olur diyor. 1997 yılında aynı trenle kutahya garinda makascinin trenleri ayni yola vermesi ile olasi bir kazadan * dönmüştük. olayin nasil olduğunu hala anlayabilmiş değilim ama sanirim gene teknik değil insan kusuru var bunu da nasil çözeriz bilemiyorum...
hesabın var mı? giriş yap