şükela:  tümü | bugün soru sor
112 entry daha
 • bu gibi özel hastanelere güvenmiyorum, güvenemiyorum. allah belanızı versin, daha da söz yok! olaydan etkilenen aile, siz bebeğinizle güzel bir yaşama sahip olun, bu da nazar boncuğunuz olsun. geçmiş olsun.
 • rezalet olup olmadığı belirsiz olay
  buraya zaten kaçıncı kişinin ağzından yazıldığı belirsiz.
  eğer anlatıldığı gibi olduğunu varsayarsak belli bir komplikasyon gelişmiş gibi görünüyor ama işin iç yüzünü her iki taraftan dinlemek gerekir.
  hastalar içinde bulundukları sıkıntı ve zorluklardan dolayı olayları egzajere ederler genellikle.
  başınıza böyle bir komplikasyon geldiğinde genelde anlatılanları ya duymaz yada duymazdan gelirsiniz çünkü hiçbir cevap sizi tam anlamı ile tatmin etmez.
  hasta ister ki bunlar olmamış olsun yada bu olanlar kendisinden değil de başkalarından kaynaklandığını düşünmek ve düşündürmek ister.bu psikoloji birçok hastada vardır. kimisi bağırıp çağırarak kimisi şikayet ederek abartarak vs birçok yoldan kendini haklı çıkarmaya çalışır bu yüzden hastalara aydınlatılmış onam imzalatılır ama onuda inkar ederler bu bize söylenmedi der birçoğu üzücü.
  doktorların amacı en az komplikasyon gelişmesidir ve böyle bir komplikasyon gelişirse de hastayı yaşatmak için herşeyi yaparlar.
  umutulmamalı ki size dokunan her bıçak sizi iyileştirebileceği gibi ölümede yaklaştırır her ameliyat riskdir.hastaların herşeyden önce bunu bilip kabullenmesi gerekir.hepimiz aynı hayatları yaşıyor ve aynı gerçeklerle yüzleşiyoruz eğer böyle olmasa doktorlar ve yakınları ölümsüzlüklerini çoktan ilan etmişlerdi.
  sonuçta kimse size ne olduğunu başınıza bunların neden geldiğini anlatmaktan çekinmez bu kişi söylenenlerden tatmin olmamış ve yok şu merciye gittik yok şunu dediler vs diye farklı söylemler ile kendine taraf yaratmaya çalışıyor.
 • uterus(rahim) operasyon esnasında yırtılabilir, bağırsak delinebilir. bu bir ameliyat komplikasyonudur. istenmese de bazı cerrahı operasyonel vakalarda görülüyor. ama gönül ister ki, annenin bebeğinin ilk günlerinde nekahat (iyileşme) dönemini daha sakin ve sağlıklı geçirmiş olsa, acıbadem hastanesi şu noktada operasyonun komplikasyonu, menfi durumların sebebi, sürecin gidişatı hakkında hastayı bilgilendirmiş olmasını umardım. korku ve endişe doğal fakat, basit bir cerrahi operasyonda bile risk vardır.
  çok geçmiş olsun!
 • her zaman en pahalısı en iyisidir anlamına gelmiyor.
  geçmiş olsun.umarım eskisinden daha iyi olursunuz.
 • meslegi icabı duruma acıklama getirerek tercume eden doktorlar doldurmuş sayfayı. hekimler de unutmamalıdır ki komplikasyonu yaşayan ve bilgilendirilmeye değer bulunmayan bir annedir. daha yeni doğum yapmışken başına gelenleri ve nasıl ilgilenilmediğini anlatmaktadır. sizin bir sene sonra olayı basit bir komplikasyon olarak açıklama gayretiniz ne kadar iyi bir hekim olduğunuzun değil ne kadar empatiden uzak ve mekanik canlılar olduğunuzun kanıtıdır. onam formunu imzaladık diye bağırsağımıza hacamat yapın sonra da beceremediginiz isi sorgulamadan kapı onune koyun demedik. beceremedin bari hatana sahip cık en azından.
 • deneyimlerimle asla tavsiye etmeyeceğim sağlık market zinciri.

  tüp bebek için eskişehir acıbadem’de ilk denememizi yaptık.eşim operasyondan önce kendinden önceki hastanın kocasını argolu eleştiren hemşirelerle operasyona girdiğini belirtti. doktor parayı yatırmadan önce çok ilgili iken operasyon sonunda tamamen farklı bir tarzda ve ilgisiz davranmaya başladı.2. denememizi bursa pembemavi hastanesinde yaptık. yakın çevredekilere tavsiye edebilirim.

  2. deneyimim kanser olan babam için acaba burada çare bulur muyum diye yine aynı hastanenin onkoloji bölümünde biçare yaşadım. doktora gittiğimde sadece babama bakarak hiç bir tahlil analiz muayene yapmadan annemin yanında pat diye ukala bir dille babamın çok yaşamayacağını söylemesi. bunu yapan doktor. hem de onkoloji uzmanı. böyle bir konuşmayı bu şekilde yapması gereken en son insan. babamın rahatsızlığıyla birlikte bir de annemin bir anda çökmesine neden oldu. ha bu arada oturduğu yerden kalkmayan bu doktor müsveddesine yanlış hatırlamıyorsam 120 lira gibi bir ücret ödedik.

  maalesef sağlık sisteminin berbat olduğu bu ülkede, ticarethane olan özel hastanelere mahkum olarak yaşıyoruz. onlar da bize yolunacak kaz gözüyle bakıyorlar.
 • bu kadar korktuklarına göre bi halt yemiştir bu otostop çocukları.

  rezalet değil. çünkü utananlar rezil olur. yüzsüzler hiçbir zaman rezil olmaz.

  not: konunun iç yüzünü bilmiyorum fakat özel hastanelerin bu tür vakalarda sabıkası o kadar kabarık ki sinirlenmeden duramadım yine.
 • doktorun adını niye yazmıyorsunuz? hastanedeki bütün doktorları zan altında bırakmaya gerek yok.
 • cumhurbaşkanı hastaları ananı zziksinn başhekim bozuntusu...

  böyle insanları tehdit edecek kadar adi insanların hızla türemesi midemi bulandırıyor.
 • bunu yaşayan taze annemize acil şifalar diliyorum.
  umarım bebeğiyle hak ettiği güzel günlere bir an evvel kavuşur.
  bunu yaşatanları da adalet olmayan bu dünyada sonsuz adalet sahibi allah a havale ediyorum.
28 entry daha