166 entry daha
  • derbi dediğin aşk gibidir, kaybedeni de kazananı da olmaz.

mühim olan tacı takmaktır, şampiyonluktur.
  • münferit ve kimsenin adamı olmayan beşiktaşlı taraftarın yasaklı olduğu deplasman.

eskiden yürüyerek samiyen deplasmanlarına giden ben, tt arena'daki ilk deplasmana gidemiyorum.
    listenize tüküreyim.
  • her iki takımda rakibini gününde olursa sansasyonel şekilde mağlup edebilir.yakın zamanda farklı derbi galibiyetleri olmadı süper ligde.umarım galatasaray,rakibine top göstermeden oynar ve farklı sonuçla galip gelir.
  • ulan galatasaray'ı evinde kaç kere yenmişsin de zart zurt atıyorsun burada. tamam arkadaş iyi top oynuyorsunuz da bu ne özgüven. hatırlatmakta fayda var;

(bkz: havaya girersen galatasaray çakar sana)
  • bu maçtan sonra da malesef futbol konuşulmayacaktır.
  • gs taraftarındaki boş özgüvene diyecek bir şey bulamıyorum. halen iclerinde bu maçı kazanırsa şampiyon olabileceklerine inananlar da var. beşiktaşı hem de eze eze farklı yenebileceklerini düşünenler de. bak çok uzak değil daha geçen sezon olimpiyatta derbiler tarihinin belki de en ezici oyunuyla yendik 3 pas yapamadılar ilk şutları 80 lerde falan geldi. o maçtan önce de böyle atıp tutuyorlardı. fark 9 puan olunca sesleri kesildi. sonra kendi evlerinde koyup şampiyonluğu aldık. maçtan sonra 'fener şampiyon olmasın diye size yattık' gibi kendi takımlarını bile aşağılayan iğrenç söylemlerde bulundular. ulan amk son 7 derbi maçında galibiyetin yok. derbiyi bırak evinde kayseriden trabzondan puan alamıyorsun. gelen giden koyuyor. beşiktaşı sürklase etmekten bahsediyorsun. bir de beşiktaş daha büyük maç kazanamadı diyen sikikler var. lan sen evinde hangi onemli maçta beraberlik alabildin kazanmayı bırak. başakşehir koydu, trabzon koydu kayseri evire çevire koydu. leş rize bile güle oynaya aldı puanı amk.

beşiktaş yenilebilir bu futboldur ama bu sezon daha ezilmedi bu çöp takıma ezilmezde hayal kurmayın.
  • "havaya girdin mi galatasaray çakar sana"

çakmak mı çakıyorsun?
    çakıl taşiyla ateş yakamazsın artık.

nostalji yapin siz, komik oluyorsunuz.
  • hem galatasaraylı hem de beşiktaşlı birçok şuursuzu gözler önüne seren maç. pazartesi akşamı maç bitimi itibariyle bu şuursuzlardan kaybeden taraf nefes nefese entry silecek bu başlıktan. çünkü ipe sapa gelmez konuşuyorlar. söylediklerinin hiçbir dayanağı yok. nihat doğan gibi saydırıyorlar sürekli etrafa. salaklar.

not: gazla çalışmayan bir beşiktaşlı.
  • ne futbolu hacılar, sikerler.
  • daha önce yazdım: (bkz: #66406986)

maçın asıl önemli kısmı kesinlikle 60dk. - 90dk. arası.

olası senaryolara bakalım peki ? galatasaray ilk yarı gol attı 1-0 öne geçti, ikinci yarı nasıl bir oyun planı içinde olacaklar ? oyunu geniş alana yayıp beşiktaş'ınm üzerine mi gelecek ? gelmek istese de zaten fizik olarak düşeceklerdir.
    galatasaray öne geçse de geriye düşse de 2. yarı oyunu kendi sahasında kabul edeceğini düşünüyorum çünkü 10 günde fizik yüklenmesi ile 90 dk. mücadele edebilecek antrenman programı yok ve daha önemlisi galatasaray’ın oyun planı geri beklemeye daha müsait olacak. hızlı çıkan oyuncuları ile geniş alanlar bulup gol bulmaya çalışacaklar.

galatasaray için diğer önemli etken faktör "duran toplar" olacaktır.

beşiktaş açısından ise klasik oyununu ortaya koyacaktır. duruma göre sahasında bekleyecek duruma göre tempoyu düşürecek ama 60. dk dan sonra beraberlik durumunda bile talisca oyuna gireceğini düşünüyorum. oğuzhan-talisca değişikliği ile oyunu rakip sahaya yaymaya çalışacaklar.

not: kim kırmızı kart görürse oyun planı bozulur ve mağlup olur.
902 entry daha
hesabın var mı? giriş yap