şükela:  tümü | bugün
2610 entry daha
 • olayın sorumlusu pkk suriye'nin doğusunda devlet kurarken türk askerini öso ile birlikte suriye ordusuna karşı çatışmaya gönderen siyasal islamcı bakanlardır.

  tarih 27 şubat 2020 sabah saatleri; anadolu ajansı suriye'nin serakib köyünün öso’cular tarafından ele geçirildiğine dair haber paylaşır. serakib köyü konumu itibari ile m4 karayolunun ötesindeydi ve bu da soçi anlaşmasının ihlali demekti. rusya ve türkiye anlaşma gereği bölgede güvenliği sağlamak için militanları etkisiz hale getirmeliydi, en azından rusya bunun için adım atacaktı. ancak haberde çok daha önemli bir ayrıntı vardı; aa'nın paylaştığı haberdeki fotoğraflarda öso askerlerinin kollarında işid arması bulunuyordu. haberin saatine dikkat ediniz çünkü bundan sadece birkaç saat sonra suriye'de 34 şehit verdik.

  öğle saatlerinde anadolu ajansı bu haberi kaldırır ve aynı gün saat 9 sıralarında hatay valisi idlib'in güneyindeki serakib köyünde 34 şehit verdiğimizi açıklar (bkz: 27 şubat 2020 idlib saldırısı). türkiye milli savunma bakanlığı soçi anlaşmasını ihlal ederek mehmetçiği öso/işid askerleri ile birlikte m4 ve m5 karayollarının birleştiği çok önemli bir nokta olan serakib köyüne rejime karşı savaşmaya göndermiştir. bu olayın patlak vermesine sebep olan insanlar asla konuşulmadı, medyada askerlerimizin kim tarafından nerede ve neden vurulduğuna dair yayın yasağı getirildi. aa'nın önce paylaşıp sonra kaldırdığı bu haber ise o gün neler olduğuna dair bir ipucu değil direk bir kanıttır (bkz: #102785327). eğer bugün suriyeli sığınmacılardan yakınacaksak önce bölgede yaptığımız hataları kabullenmemiz gerek, ancak tek yaptığımız unutmak.

  tele1
  (bkz: öso asklerinin kolunda işid arması)
 • sözlükte sabah akşam rus propagandası yapan rus ırkçısı satılık tiplere göre rusya hariç herkesin suçlu olduğu katliam. adamlar askerleri bombalıyor, sonra yaralı askerleri taşıyan ambulans konvoyunu bir kere daha bombalıyor ama rusya masum.

  bu tipler rusya analarını kesse "suç anamda" diyecekler.
 • vefat eden şehitlerimize allah'tan rahmet dilediğim saldırı.
hesabın var mı? giriş yap