• devlet bize bakmıyor, anadilimizi konuşamıyoruz, dur bari dağlara çıkalım demeseler iyi dediğim durum.

edit: olur da gerçekleşirse tahriklere karşı sağduyulu olunmalı. millet olarak elimizden geleni yaptık. hala söyleniyorlarsa nankörlükleriyle başbaşa bırakılmalı, itidalli olunmalı

alinowski adlı yazarın isteği üzerine
    (bkz: suriyelilerle ilgili istatistikler)
  • ülkemize kaç tane suriyelinin girdiğini göreceğimiz bir miting olacaktır. bunun yanı sıra besle kargayı oysun gözünü diyorum. ak parti düşünsün...
  • öncelikle belirtmeliyim ki suriyelilerin yurtlarına dönmeleri taraftarıyım.

eğer bir protesto yapılacaksa en doğrusu miting yapmaktır. yakıp yıkarak birşeyler yapmaları yerine demokratik bir şekilde miting yapmaları daha doğru olur.

miting yapmaları sorun değil. asıl sorun bu kadar organize olabilecek kadar sayılarının çoğalmış olması ve yetkili diye bilinen kişilerin buna göz yummasıdır. bu saatten sonra yaptırmam ettirmem derseniz bu kez de bu insanları başka yollara sürüklersiniz. sag duyulu olup süreci yönetmek gerek.
  • ne kadar gerçek olduğundan emin olamadığım potansiyel miting

27 temmuz 2019'da olmazsa 2020'de olacak. sonuçta bu insanlar herhangi bir anlaşma, plan olmadan bu ülkeye geldiler. haklı haksız bir beklentileri var.

geçmişi sorgulamak istemiyorum. olan olmuş. bence hatalarla dolu bir dış politika sonucu bir sürü yabancı ülkemizde. kendi vatandaşımızın temel eğitim, sağlık ve hayatını sürdürme haklarını veremiyorken bu insanlara bu hakları nasıl vereceğiz soru işareti. çoğu vatandaş ona sorulmadan getirilen bu insanlarla ekmeğini paylaşmak istemiyor. ülke koşulları düşünüldüğünde haksız değiller. türkiye vatandaşının da durumu parlak değil. herhangi bir tarafa yapılan en ufak haksızlıkta ciddi bir sosyal parçalanma ve şiddet olaylarıyla karşılaşabiliriz.

en kısa zamanda suriye ile ilişkileri düzeltip, bu insanların bir kısmının döneceği, bir kısmının ab ülkelerine gideceği, bir kısmının da kalacağı bir plan yapmak lazım. bunu mümkün olduğu kadar insani ve türkiye'nin kazanacağı vasıflı veya eğitilmeye müsait insanların bizde kalacağı şekilde ayarlasak şukela olur. mevcut hükümet bu kalibiyette mi? maalesef hayır.
  • bir suriyeliler miting yapmıyordu çok şükür onlarda başladı. ne kadar mükemmel yönetildiğimizin kanıtı olan bir başka durum. bunları başımıza musallat edenler hala görevde işin komik yanı musallat edenlerin başında geleni de yeni parti kurma goy goyu yapıyor ve bizde bunu seyrediyoruz. tımarhaneden farkı yok ülkenin.
  • bizim ülkemizde biz bir şeyi protesto için miting yapamiyorken suriyelilerin yapabilmesi durumudur.
  • 10 sene sonra hatay'da plebisit isteyecekler, siz daha durun.
  • pek çok ülke istihbaratının, özellikle ingilizlerin ülkedeki suriyeli sığınmacılardan adam ve istihbarat topladığı, suudi arabistan ve birleşik arap emirlikleri şer ittifakının, bu sığınmacıları kışkırtmak için çalıştığı iddia ediliyor.

ayrıca ab ile geri kabul anlaşması iptal edildiğinden dolayı; ab'nin eurolarıyla fonladığı, bir takım yerli işbirlikçilerin de bu konularda yayınlar yapıp, suriyelileri kışkırttığı söyleniyor.

ciddi bir şekilde araştırılması ve önlemler alınması gereken konular.
  • yavru kurtlar engeller bu mitingi bakın ülkücü demiyorum diyemiyorum.
  • tesekkurler akepe. tesekkurler sayin cumhurbaskanimiz. suriyelileri ulkeden gondermeye calistiginiz icin degil, bunlari basimiza musallat ettiginiz icin tesekkurler.
hesabın var mı? giriş yap