• kahve dünyası'ndan ziyade türkiye genelinin zihniyetinin rezaletidir.
    memleket insanı kadına sikilecek gözle bakar ama yol yordam yapar, kur yapar, emek harcar. trans kişilere ise bakış farklıdır, bodoslama sikilecek gözüyle bakarlar. emeğe, uğraşa gerek yok, domalt ve sik mantığı var. yürüyen delik ne de olsa.
  • kanunda değişiklik yapılması suretiyle çözüme kavuşturulması gereken sorundur.

başvuru aşamasında fotoğraf, yaş, memleket, cinsiyet gibi soruların sorulmasına ağır cezalar getirilmelidir.
  • nasıl bir sıkıntı olabileceğini benim de anlamadığım rezalet. homofobi ve transfobi bitmiyor ne yazık ki... bir işe yaramayacak olsa da bir daha kahve dünyasına gitmeyeceğim.
  • kısaca bir tüzel kişilik transeksüel birisi ile çalışmak istemiyor. bu kadar basit. zorla mı işe girceksin.?
  • trans bireylerin işe alınıp alınmamasıyla ilgili yasal düzenleme nedir bilmiyorum fakat ben hayatımda cahide dışında herhangi bir yerde çalışanını görmedim. bir tane bile. yalnızca bir tanıdığımın erkek olan müdürü işe makyaj yaparak gelmeye başlamış diye bir şey duymuştum, firma da uluslararası bir mühendislik firmasıydı.
  • homofobiklerin gizli gay olduğunu düşündüğüm için ilgili müdüre uygun bir arkadaş ile gidilerek çözülebilecek bir olaydır. ülkece reziliz.

edit: harbiden ayıp olmuş tekrar düşününce.
  • iğrenç. ayrımcılık.
  • cinsiyet ayrımı olmaksızın tüm insanların eşit olduğu bir toplum olabilecek miyiz
  • ilanlarda cinsiyet, ırk, renk, dil, din, inanç, mezhep, felsefi ve siyasi görüş, etnik köken, servet, doğum, medeni hâl, sağlık durumu, engellilik ve yaş temellerine dayalı ayrımcılık gibi paylaşımlar türkiye insan hakları ve eşitlik kurumu kanununun 3. maddesinde ayrımcılık kapsamına girdiğinden yasaklanmıştır.

ilan verirken bunları ilanda belirtemez. konu bu kadar net bir şekilde çizilmişken bu yaklaşım kabul edilemez.

madem çalıştırmak istemiyor oraya kadar gitmiş kişinin formunu alır, gerekirse görüşmesini yapar veya yapmaz, (ki yapamaz zaten sadece ık ya iletir). akabinde de görüşme olur veya olmaz, olumlu veya olumsuz denir.

zaten burada sorun mağaza müdürünün kendisiyle alakasız bir alana müdahale ederek firmayı zor durumda bırakması.

genel merkez insan kaynaklarına konu bildirilmeli diye düşünüyorum.
  • ciddi bir problem. bundan sonra asla oturmam böyle bir mekâna. 21. yy'da insan ayrımcılığı ne demek!
hesabın var mı? giriş yap