şükela:  tümü | bugün
  • tam şu an yaşadığım deneyimdir. kişisel deneyimlerimin ağırlığını bi kaban gibi attım üstümden. yine de ağır bir yük hissediyorum sözlük. gitsem gidemem, kalsam kalamam diyen çelik gibi. onların yerine de yaşamam gereken janisin *, amynin * hayatları var mesela. hakkını vermek istiyorum, hayır ünlü olarak değil, felsefelerini sürdürerek. barış istiyorum sözlük. önce insanlar kendileriyle barışsın istiyorum. sonra birbirleriyle. güzel şarkılar dinlensin istiyorum. sermaye sahiplerinin dinleri, dilleri, ırkları birbirine karıştırmak istediği bir çağ yaşanıyor. herkes bunu bilsin istiyorum. sermaye eksik olsun, biz bir arada aşımızı paylaşalım, gülüşelim, bu kadarcık. bu tazecik yaşımda sadece bunları istiyorum. dünya barışı isteyen 90-60-90 mankenlerin salak olduğunu düşünmüyorum artık sözlük.. onların öngörülü olduklarını, hatta gelecekten geldiklerini düşünüyorum. ben de onlara katılıyorum. mumumu üflerken, barış istiyorum.
    personal edit: çok terk ettim, çok terk edildim. bunları hayatın cilveleri olarak görüyorum artık. kimseye kızgın değilim. herkesin yaşam kavgası var. ben dahil, ya da ben başta, belli bir yaştan sonra sorumluluk sahibi olması gereken kimse artık romantik ilişkileri ilk sıraya koyamıyor maalesef. şıpsevdi bir ilkgençliğim oldu. hiç pişman değilim. iyi ki alsancak alsancakken sokaklarında sabahlamışım. iyi ki dark dayler sabahın köründe uyanıp gittiğim dark daylerken headbang yapmışım, iyi ki gülmüşüm, ağlamışım. iyi ki aşk, platonik aşk olabilirken yaşamışım. şimdi beni yeni tanıyan peşinhükümlü biri hababam sınıfındaki perran kutman sanır belki. çünkü popüler her şey öyle çiğ geliyor. sansın, önemli değil. gerçekten antikten beri günlük yaşam felsefesi değişmiyor, kimde ne eksikse sizi o şeyle itham ediyor. 27 yılın bana öğrettiği romantik şey: bir insan toplumsal ya da dünyevi refahı hissedemiyorsa yazık, destek olamayacaksanız yaklaşmayın. biri sizi ısrarla bir sıfatla itham ediyorsa kendisi ona sahiptir. örneğin, ısrarla sadakatsiz olacağınızdan şüpheleniyorsa, siz hiç şüphlenemeden ben söyleyeyim o yanlış insan. en önemlisi huzur, en önemlisi barış, gerçekten. bachmann diyor ya faşizm, iki kafa arasındaki ilişkide başlar diye, sadece faşizm değil, her biçim orada başlıyor. buna dikkat etmeli. her birimiz çok değerliyiz. bunu fark etmeli. hayat güzel. iyi ki var hayat, demeli. 27 lanetinin acısını çıkarmalı, papatya tacı takmalı.
  • ölmek için en güzel yaştır 27.
  • 91 eylül doğumlu olarak ben bu sene kaç yaşında olacağım. 27yi kabullenmek istemiyorum zira kendisi çok büyük bir yaş.
  • gençliğin bittiği ve hayatın toz pembeliğinin yavaş yavaş griye doğru yol almaya başladığı yaştır.
  • insanların neden bu yaşta bunalıma girdiğini anlamaktır. 30'a 3 kalmıştır. ilk defa yaşlanma fikrinin zihne yer ettiği yaştır. yüzdeki çizgiler başkası fark etmese bile aynada hafiften fark edilmeye başlanır. insanın içine bir yaşlanma veya yaşlanmış olanları kaybetme korkusu oturur. gençliğin uçarılığına veda yaşıdır 27. arkadaşlar evlenir, eski dostluklar donuk ve seyrek sohbetlere bırakır kendini. gelecek endişeleri artar. yalnızlık ve yalnızlık korkusu belirginleşir. var olma sebebi ilk defa bu kadar yoğun sorgulanmaya başlar, ilk defa "bir işe yaramalıyım" hissi insanın içinde lafta değil, gerçek anlamda yer eder. aslında 30'a ve sonrasına hazırlık yaşıdır 27. tahminimce ne öncesinde ne de sonrasında bu kadar sarsmaz bu duygular insanı. tam 27'de vurur. gariptir. ama geçecektir.
  • gençliğin bitmediği ve hayatın tadının yeni başladığı yaşlardan biridir.
  • kimilerinin bunalıma girdiği, kimilerinin bunalımdan çıktığı yaştır kendileri. çok da büyütmemek lazım aslında. iki ve yedi rakamlarının yanyana gelip sayı oluşturmasındanan ibarettir, çok da şeapmamak lazım.
  • onsekiz ondokuzlarımda taşak geçip bu yaşa geldiğimde bir bar köşesinde belimden öroyin çekerken öleceğimi falan hayal eder, sorana hedefim bu diye anlatırdım. zaman olarak çok uzun bir zaman geçmese de kafa olarak ne kadar mesafe varmış arada şu an bakınca.

geçiyor ömür gerçekten durduramıyorsun ya. bugünler de daha öncekiler gibi geri gelmeyecekler.
  • 22 nisan'da yasayacagim deneyim. zor bir yas oldugunu dusunuyorum; ne orta yaşlısın ne de büsbütün genç. bu belirsizlik icinde net olan sey ise yaslandigin. yaslanabilmek de gayet guzel...
  • ünlüyseniz geçmiş olsun. yeni kurt cobain olabilirsiniz.