• insanların neden bu yaşta bunalıma girdiğini anlamaktır. 30'a 3 kalmıştır. ilk defa yaşlanma fikrinin zihne yer ettiği yaştır. yüzdeki çizgiler başkası fark etmese bile aynada hafiften fark edilmeye başlanır. insanın içine bir yaşlanma veya yaşlanmış olanları kaybetme korkusu oturur. gençliğin uçarılığına veda yaşıdır 27. arkadaşlar evlenir, eski dostluklar donuk ve seyrek sohbetlere bırakır kendini. gelecek endişeleri artar. yalnızlık ve yalnızlık korkusu belirginleşir. var olma sebebi ilk defa bu kadar yoğun sorgulanmaya başlar, ilk defa "bir işe yaramalıyım" hissi insanın içinde lafta değil, gerçek anlamda yer eder. aslında 30'a ve sonrasına hazırlık yaşıdır 27. tahminimce ne öncesinde ne de sonrasında bu kadar sarsmaz bu duygular insanı. tam 27'de vurur. gariptir. ama geçecektir.

not:30'dan bildiriyorum. gerçekten de 27 kadar koymadı. sevgiler...
  • gençliğin bitmediği ve hayatın tadının yeni başladığı yaşlardan biridir.
  • 29 'a girmekten daha kötü değildir.
  • çoktan girdiğim ve hala bi sike sap olamadığım yaştır.. millet evlenip iş miş kurdu çocuk büyütüyor ben haala haytalık...
  • 27 nisan'da benim de yaşayacağım deneyim. bi hüzün var bilemiyorum sözlük. bi keresinde 27 yaşındaki bi arkadaşla "ooo, 30'a 3 yıl kalmış" diye dalga geçmiştim. o geliyor aklıma.

tek tesellim bir çok kişinin hala 22-23 gösterdiğimi söylemesi. 90lılar da eskidi artık bildiğin.
  • ünlü falan diilseniz boşuna triplere grip ölmeyin la kimse sallamaz sizi bak:)

not: 32'den selamlar; yarraa yediniz olum ^_^
  • iyi bir şeydir. bakmayın buradaki karamsarlara.

artık hak ettiğinize yakın para kazanmaya başlarsınız, ailenizin eline bakmadan tatildir, spordur, kendi evinizdir, hayattan istediğiniz şeylerin çoğunu bir şekilde yapmaya başladığınız yaştır. geliriniz çok olmasa bile kendinize göre hayallerinizi ufak ufak gerçekleştirmeye başlarsınız, çünkü daha gerçekçisinizdir ve hayatınızı planlayabilecek olgunluktasınızdır.

edit: gerçi ben 27 yaşıma girdiğimde işsiz ve karamsardım ama sonrası çok daha iyi oldu, spoiler olarak söylüyorum yani.
  • lan ne ara yaşlandınız ibneler. alt tarafı iş hayatındaki 2. 3. yılınız. iki elektrik su faturası ödediniz çamaşır yıkadınız diye neyin yaşlanması bu dediğimdir. karakteriniz daha oturmadı ondan kaynaklanıyor duygusal terminatörler sizi.
  • temmuzda 29. yaşını dolduracak olan şahsımı güldürmüştür. bahar geldi diye hepiniz bi romantizm seline kapılmış gidiyorsunuz, bi sakin olun.

29 yaşındayım; kendimi en kuvvetli ve zinde hissettiğim yaş diyebilirim. makine gibi, tıtak tıtak!
  • 30 yaşına girmek daha zor sanıyordum ama en zoru buydu. ıkincisi de 25 yaşına girmek. 30 yaşına girmenin abartılacak bir tarafı yokmuş. 27 yaşına girip "oha 30'a çok az kaldı. napıcam?" diye tir tir titreyenlere sözüm: korkmayın, bi şey olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap