şükela:  tümü | bugün
 • eğer rock yıldızı iseniz tehlikeli bir durum.
  (bkz: janis joplin)
  (bkz: jim morrison)
  (bkz: kurt cobain)
  (bkz: 27sinde olmek)
 • (bkz: 27 yas krizi)
 • yaşça türkiye ortalamasında olmak demektir. avrupada ise ortalamaya gelmek için daha 15 seneniz var demektir. moral verir belki ! fakat suriye'de olsaydınız ortalamaya göre 7 sene yaşlı olacaktınız.
 • 2005 yılı itibariyle 1978 doğumlu olmayı gerektirir.
 • ... (ara: 27 yas*) *
 • gerceklerle yuzlesmeye baslanilan yastir. okullar, askerlik derken hizla tuketilmistir 27 yil. garip ama gercek bir yastir. pek cok insan icin carsida, pazarda sorumluk almaya basladigi yastir. kendi kazandigi parayi harcamaya basladigi yastir. ne cok sevgilim oldu ya da hala neden sevgilim olmadi denilen ve bu sorunlara cozum bulmanin hayli guclestigi bir yastir. dogrunun tek olmadiginin henuz tam olarak kavranamadigi yastir. umutlarin hala yesil oldugu yastir.

  baba/anne olursaniz 35 yasiniza geldiginizde 9 yasinda bir cocugunuz olur.

  uzun lafin kisasi insan 30 yasini asinca hep 20 li yaslarini ozler. 20 li yaslarda ise yasa dair bir ozlem yoktur.
 • 27 yaş ile birlikte sona erer mi diye merak edilen enteresan bir süreçtir..

  bunu bunalım diye adlandırmak çok mümkün değildir.. herşey olabildiğince gerçektir.. artık boheme çok fazla yer yoktur.. bohem diye adlandırdığınız pek çok şey artık yaşamınızın içindedir ama bu tadda değildir..
  çevrenizin " ciddi mi.. hiç göstermiyosun.." tepkilerine sevinemiyosunuzdur.. çünkü bunun yaşam tarzınıza bir gönderme olduğunun farkındasınızdır.. umrunuzda mıdır?? tabiiki hayır.. daha milyonlarca şeyin umrunuzda olmadığı gibi..
  bu umursamazlık ufaktan korkutur aslında insanı.. öylesine salıverilmiş bir hayat.. mutsuzluk değildir ama bir rahatsızlık hissi vardır.. bunun adı tatminsizlik de olabilir.. iş yolunda olsa da .. aşka dair bir sorun olmasa da.. belki de beklentisizliktir sorun.. artık hayat denilen şeyin öyle altın tepsiler içinde sunulan bir hediye olmadığının farkındalığıdır..
  siyah ya da beyazın yanısıra grilere de kapı açıktır.. zaten siyahmış griymiş çok da fark etmez.. olgunluk denen şeyin ne olduğu üzerine pek kafa yorulmaz.. insanlar üzerine de..
  arada çok sevilen eski dostlarla toplanılıp bu ruh hali üzerine bir iki laf edilir belki.. sonra amaaan denilip akşam napsak diye kafa yormaya karar verilir..
  silkinme ihtiyacı duyulur zaman zaman.. ama bunun için yeterli isteğe sahip olmak gerekir..
  "takılmak" kelimesi 27 yıldır ilkkez bu kadar anlamlı olmuştur.. "napıyosun??".. "takılıyorum".. evde.. işte.. arkadaşınla.. sevgilinle.. yaptığın hep budur.. "takılmak".. 27 yaşında olmak belki de "hayata takılmaktan" ibaret bişeydir
 • gerçekte insan hayatının en güzel yaşı olması gerekirken, en büyük sıkıntıların ve bocalamaların yaşandığı ikinci bir ergenlik dönemi yaşı.beklentiler çok fazladır, diğer yandan çevredeki insanların da beklentileri çok fazladır,ya da size öyle gelir. ama ne sizin ne de diğerlerinin tam olarak ne beklediğini bir türlü anlayamazsınız ve hayatınızdaki belirsizlik ve düşlerinizle gerçek arasındaki devasa uçurum her saniye bunalmanıza yol açar. arkadaşlarınızın evlenmeye, çocuk sahibi olmaya başlaması ne kadar büyüdüğünüzü ve hatta yaşlanmaya başladığınızı size tekrar tekrar hatırlatır. oysa hala yapmak istediğiniz o kadar çok şey vardır ki... zamanın bu kadar hızlı akması, onları asla yapamayacağınız hissini de beraberinde getirir - her ne kadar gereksiz bir histeri olsa da. her iş yemeğine gidişinizde, her fatura kesişinizde, 'ben neredeyim, bunlar kim, ben çizgi film seyretmek istiyorum hala' dersiniz, ama sadece dersiniz. ve her nefes daralmasında aklınıza jim morrison gelir, jimi hendrix gelir, kurt cobain gelir. küçük bir tebessümle geçiştirirsiniz. yapabileceğiniz bir şey yoktur, öylece 28'i beklemek dışında.
 • normal şartlar altında insanın, kendine gelmiş, silkinmiş, hayatın az çok -ucundan- farkına varmış, layığıyla yaşanan 26 senenin sindirilmiş, gelecekten umut kesmek için erken olduğunu anladığı yaştır.
  idrak yaşıdır. 30'a giden adımların sona ermek üzere olduğunu farkedip, 20'lerin tadına varmak gerekir.
  sabitlenesi yaştır.*
449 entry daha

hesabın var mı? giriş yap