*

şükela:  tümü | bugün
  • kendimi hala 15 yaşında bir ergen gibi hissettiğimden mütevellit içinde bulunduğum durumdur.

bana kalırsa yoğun bir gelişimsel bozukluk yaşıyorum fakat kimse farkında değil.

birlikte yaşadığım sevgilimi evlenmek istiyor diye terk edip annemle yaşamaya başladım.

çok garip...

edit: çoğunluk benim erkek olduğumu düşünmüş, sanırım bağlanma sorunları yalnızca erkeklerde var diye düşünülüyor. fakat ben bir kadınım... ve evet bazıları her ne kadar kadınların tek isteği evlenip yuva kurmak da sansa gerçekler böyle değil.
  • 30'unda olup da hissetmeyen biri olarak merhaba. çok da şaapmamak lazım.
  • 37 olup siklemiyorsun az sabret....
  • evlilige hazır hisset-memememe-k ama memeye aç olmak.

edit: başlığın ilk hali "27 yaşında olup evliliğe hazır hissetmememek" idi
  • tam olarak benim, kendime bile zor katlanıyorum, sorumluluk duygusuyla ikinci bir kişiye tahammül edemeyeceğime eminim.
  • arkadaşlar evlilik denize girmek gibidir. ayaklarını soktuğunda ürperirsin. tamamen dalmadan suya alışamazsın. daldıktan sonra da çıkmak istemezsin.*
  • hissetmememek tabii evet anlıyorum.
  • evleneceğiniz doğru kişiyi bulamamakla alakalı durumdur. çünkü o kişi, sizin ruh halinizi anlar, psikolojik olarak sıkıntılı bile olsanız bunu çözmeye çalışırken sizin yanınızda sırf siz olduğunuz için durur.

bu kişiler elbette az artık. kadın, erkek fark etmez. ve geleceğinin de garantisi yok. o yüzden evliliğe hazır olunmaz, doğru kişi beklenir. doğru kişinin çözemeyeceği sıkıntı yoktur.
  • ya hep hazırsındır, ya hiç hazır olamamışsındır.
  • bunun sebebi ekonomiktir, karşılayamıyoruzdur, kendimden biliyorum.