şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başlık sığmadı tam hali 27 yaşındaki mide kanseri anneye ilaçlarını alabilmesi için destek oluyoruz kampanyası olacaktı.

  önemli düzeltme: aile tarafından hesap numarasının değiştiği bilgisi iletildi.

  seda hanım'ın eşinin ablasından gelen yazıyı editliyorum. yazıda eksik ve hatalı kısımlar olduğundan bahsetti kendisi, bu sebeple değiştiriyorum.

  seda 27 yaşında bir anne.
  bundan 8 ay önce; göbek deliğinden dışarıya taşan bir kitleyle, gittiği bir hastahanede “mide kanseri” tanısı aldı. ve ne yazık ki seda son evredeydi. onlarca doktor gezdik, türkiye’nin 4 bir yanında onkoloji adına isim yapmış doktorlara sonuçlarını gönderdik. seda mide kanseriydi ve en fazla 1 yıllık bir ömrü kalmıştı. vakit kaybetmemek adına doktoru hemen kemoterapiye başlamak istedi. 2 gün içinde kemoterapiye başladık. ilk kemoterapisinden sonra yaklaşık 1 haftalık kardiyoloji yoğun bakım sürecinden geçtik. yoğun bakım aşamasında, sürekli tedaviye devam etmek istemediğini söyleyen bir seda vardı karşımızda. o esnada gittiğimiz başka bir onkoloji profesörü “ne olursa olsun bir insanın yaşama ümidini elinden alamazsınız.” demiştii. öyle de oldu. seda tedavisine kaldığı yerden devam etmek istedi. ilacı, seda üzerinde yarattığı olumsuz yan etkilerden dolayı; değiştirildi. bünyesinin zayıflığı göz önüne alınarak, normalde tek seferde verilen kür 4’e bölünüp haftalık olarak verildi. 2. ilaç ile bir gerileme, durma yakalayamadık. 3. ilaca geçiş yapıldı. ve yine olmadı. yine yayılımının önüne geçilemedi. bu süreçte seda’ya 3 farklı ışın tedavisi programı verildi; kemiklerinde oluşan tümörlerin sebep oldukları ağrıları ortadan kaldırabilmek için. ve nihayet kemoterapi adına alternatifimiz kalmadı.
  hikayenin en başından şu güne kadar altenatif tıp adına duyduğumuz her şeyi, doktorunun da bilgisi dahilinde denedik.
  immünoterapi seda’nın tek ve son çaresi. seda ne olursa olsun, doktorlardan ne duyarsa duysun, fiziki ve ruhsal durumuna rağmen biran olsun pes etmedi. en dayanılmaz ağrı nöbetlerinde bile “ölmek istemiyorum” diye feryat eden bir kadın seda. çünkü seda bir anne. tanıdığınız bir diğer anneden farklı yada uçuk hayalleri yok; kızını büyütmek istiyor, kızıyla güzel anıları olsun istiyor sadece...
  3 haftada bir 23.784 lira tutarında, keytruda isimli ilaç seda’nın son ümidi. ilaç sgk ödeme listesinde yok. bu ilaca ulaşabilecek maddi gücümüz yok, valilik onaylı yardım kampanyası başlattık.
  hayatta her şeyin bir sebebi olduğuna, iyilik yapmanın da bir nasip işi olduğuna inanıyorum. biz bu güne kadar kendi imkanlarımızla, “allah’tan ümit kesilmez.” deyip, elimizden gelen her şeyi yaptık. bundan sonrası iyi yürekli insanların elinde...

  valilik izni: https://eksiup.com/51793a7b8507

  hesap no: tr72 0001 5001 5800 7308 3367 70 tuğba şahin özyılmaz
  vakıfbank
  aile vekili/hesap sahibi: tuğba şahin özyılmaz
  0544 464 83 68
 • edit: her şeye rağmen destek olmak lazım. hastanın 1 gün fazla yaşaması bile 23 bin liradan daha değerli..

  edit 2: ilk entry'de başlık açıldığında şu ifade vardı.
  "vakit kaybetmemek adına doktoru hemen kemoterapiye başlamak istedi ama seda emziren bir anne, sütü kesilmesin diye ilaca başlandı."

  bu entry'i de bu cümleye istinaden yazmıştım. hasta yakını ise böyle bir şeyin olmadığını, ilaçları kemo almak için sütün kesilmesi için aldığını yazmış. ilk entry'i yazan elemanın tamamen sallamasyon bir ifadeyi kullanıp okuyanları yanıltması bence büyük bir kabahattir.

  hasta arkadaşımız buraları okuyormuş. kendisine acil şifalar diliyor ve entry'imde emzirmek için kemo almadığı konusunda eleştirdiğim kısımları çıkarıyorum. ilk entry'deki yazar, sallamasyon olduğu iddia edilen bu ifadeleri yazmamış olsaydı keşke.
 • destek verilmesi gereken durum.

  (bkz: destek)
 • onca insanın olduğu platformda 23 bin lira nedir ki 1 günde toplanacak para. 1-2 lira bile gönderilse toplanmaması imkansız.
 • daha çok görünür hale getirilmesi gereken kampanya...
  genç arkadaşımıza, minik yavrusuna umut olmak için hep birlikte destek olalım.
 • kendisiyle aynı kaderi paylaşıyorum. onun kadar kötü durumda değilim ama süreci ve psikolojisini biliyorum. umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur. (bkz: destek)
  ekleme: siz çok iyi insanlarsınız. bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. ağlattınız beni gerçekten. üstün körü empatiyle yazınca ben de kansermişim gibi algılanmış. sizi gereksiz üzdüğüm için özür dilerim. mide kanaması geçirip iki gün yoğun bakımda kaldım. şimdilik kontrol altında yani hastalığım. son endoskopi ve kolonoskopide kılcal kanamalar devam ediyor ama bir öncekine görece durumu iyi midemin. gerçekten hepinize minnettarım. başlıkta bahsekonu anneye yardım etmeniz benim için daha minnet duyulası bir davranış olur.
  ağlattınız ya beni :’)
 • bebeği emzirmek adına kendi canından ya da sağlığından olmayı seçmiş sanırım anne.. klarkent adlı yazara katılmakla beraber, annenin sağlığından olması halinde bebeği düşüreceği durumu (yâni annesiz kalma ihtimalini) düşünememiş olması değişik olmuş.. belki ruh hali kaynaklıdır elbette yapamadığımız için anlamak güç.. yalnız, sen sağlıklı ol ki, o bebek de sağlıklı büyüyebilsin diyorum.. emzirmeden de büyür ama sağlıklı bir anne olmadan büyümesi o bebekte kimbilir ne duygulara/travmalara sebebiyet verir..

  olaya bebeği hiç karıştırmadan annenin bu paraya ihtiyacı olduğunu söylemeleri daha iyi olabilirdi..
  allah şifa versin ve yardımcıları olsun diyorum..

  elbette ki upluyoruz..
 • belki küçük bir çocuğa verilecek harçlık kadar gönder(ebil)dim ama inşallah kendisi için büyük bir adım atmaya yardımcı olur..
 • (bkz: up)
  3-5 demeyelim, elimizden geleni yapalım.