şükela:  tümü | bugün
 • belki talipleri var ama o istemiyo, belki kariyerini düşünüyor ya bırakın artık 30 yıl öncenin kafasıyla yaşamayı. yaşıyosanızda basın gidin şurdan bize anlatmayın arkadaş.
 • kariyerini sikeyim çok afedersin, kadınlar kariyer, para, zengin koca peşinde koşmaktan, instagramda follower larini arttırmaktan (bkz: attention whore) veya swarm da check in yapmaktan (bkz: territorial pissing) esas görevlerini unuttular. aile kurmak, neslini devam ettirmek, anne olmak... bunları unuttunuz maalesef...
 • aile kurmak, anne olmak' mış lan işinize gücünüze bakında insanlar istediği gibi yaşasın. bazılarının tek bildiği insanları belli bi kalıba sokmak ordan çıkartmamak. 75 yaşında babaannem bile böyle düşünmüyor lan artık.
 • başlığı açan arkadaşa ne yaptığını merak ettiğim kızdır.*
  içine dert olmuş belliki... te allam.*

  edit: bi "derdini sikeyim" butonu vardı, n'oldu ona?*
 • yine ona buna dert olan kız değil kadındır.

  bazı "arkadaşlar" da kadınların görevlerinin anne olmak, nesli devam ettirmek falan olduğunu yazmış. allah allah yaaa girişte öyle bir broşür mü veriyorlardı ben almamışım bilmiyorum görevlerimi.

  (bkz: bize öyle bir bilgi gelmedi)

  allah için herkes kendi hayatına baksın, insanları rahat bırakın. mahalle teyzesi ayaklarını da kesin artık.
 • ''en kötü memur olan kızlar en iyisini yakışıklısını bekliyor''.

  bekle.
 • daha evvelden kadinlar kendi boğazlarini doyuracak kazinim imkanlarina sahip olmadiği için ,ya babasi ya kocasi tarafindan beslenirdi.bir insanin beslenmesini üstlenmek biraz zor olduğu için bu durumu sevgi dahilinde kabul eden er kişi hem takdir edilir hem de kocalik mertebesiyle ödüllendirilirdi.
  artik biz kadinlarin boğazimizi doyurmaktan ziyade başka ,bi dunya beklentimiz oldugu icin ve cogumuz baba ya da koca evine muhtaç olmadiğimiz için vasiflari yetersiz insanlari sirf çevremiz aferin desin diye koca yapmiyoruz.
  inanin bu bizleri üzen ya da evlenince başimizi göğe erdiren bi durum değil.
  artik eskisi kadar önemi kalmadi evlilik fikrinin.nerdeyse çoğu kadin arkadaşim , artik "kadinlarin çalismasiyla iş bulma oranlari düşmüş olan" işsiz güçsüz erkekle evli.
  bu bi seçim ve evet biz seçmeyenler kendimizi evdekalmiş hissetmiyoruz.hatta evli kadinlardan daha fazla evcimen insanlariz.kendi dünyamizda pek şahane uslu uslu yaşiyoruz.sanildigi gibi asi çilgin serseri olmadiğimiz gibi ,çirkin hudubet ,zevksiz sikicida değiliz.herkezin köşe bucak kaçtigi normalligin tadini en çok çikaran siradan insanlariz.sizlerde artik bizleri bu halimizle bi seviniz ve mesir macunu gibi israrla neden evlenmedin seklindeki sacma soruyu sormayiniz.ne diyelim yani biz evlenmeden de sevisebilen ,sevismis oldugumuz halde düzgün kalabilen kadinlardan miyiz mi diyelim bu saçma soruya....
  evlenmedim ama çokça aşik oldum .evlenmiş ve hiç aşik olmamiş olsaydim işte bunu gerçekten dert ederdim.yaşasin evde kalmak ,güzel evime ve güzel hayatima sadece sevdiğim insanlari almak.
 • insanlar 27sinde ancak üniversite bitirip işe giriyor.siz neyin kafasındasınız artık evlenme yaşı 30 olarak kabul ediliyor toplumda.