şükela:  tümü | bugün
  • gelmeselerde, bölünerek çoğalan organizmalar olduklarından, sayıları sürekli artıyor. bugün 20 li yaşlarda suriyeli bir çift gördüm 5 çocukla yürüyorlardı.artı kadın hamileydi. gerisini siz düşünün.

edit: mesaj atan arkadaşlar böyle yapmalarına neden olarak, kişi başı yardım almalarını gösterdi. bankalardaki kalabalık suriyeli ve afganlıları da açıklamış oldular.
  • ürdünlüler arap değil mi? e hani ümmet?
  • kayıtlara göre 3.5 milyon suriyeli olan ülkemizde ki, kayıtlarımız öyle diyorsa 4.5 milyon en az sayı olduğu düşünülürse

vız gelir tırıs gider, ab'den gelecek 1 milyar dolara dünya liderimiz fit olur zannımca.
  • aklıma yurdum esnafının serzenişi geldi bir an

"nereye s.çacaklar"

cevap: ülkenin tam içine.

gelsinler de belki bizi ittirir başka bir ülkeye göç ederiz.

kendi ülkemizde yabancılaşmaya başladık resmen.
  • son dönemde gördüğüm suriyeli populasyonu ile eminim ki en az 6 milyon var bu kişiler. ben gidiyorum. size suriyeli piçlerle mutluluklar.
  • memlekette bu kadar arap sevici varken gelmemeleri hata olur.
  • bu insanları kendi ırkından, milletinden olanlar bile istemiyor. şaka gibi. ulan ürdün bile bizden daha akıllı davranıyor, çıldırmamak elde değil.

memleketi göz göre göre istila ediyorlar ve kimse bundan rahatsızlık duymuyor, gocunmuyor. hala neyi bekliyorlar acaba bir yaptırım uygulamak için ya da büyük bir tepkide bulunmak için? birilerinin gözünü kulağını açması için illa megafonla bağırarak “sizi işgal ediyoruz” demeleri mi gerekiyor? bıkmadınız kandırılmaktan. pes doğrusu.