şükela:  tümü | bugün
  • sözlükçü dostlardan yardım istediğim konudur.

yaklaşım 1,5 senedir citroen cactus kullanmaktaydım ancak arabam 2016 model ve ben eskidiğini düşünüyorum. onu da elden çıkartınca 270 bin ytl civarında bir bütçem olacak ve yeni bir araba almayı düşünüyorum. bu araba işleriyle çok fazla ilgilenecek zamanım yok, eğer bu konuları bilen arkadaşlar bu bütçe ile alınabilecek en iyi araba konusunda bana önerilerde bulunurlarsa sevinirim.

0 km olması tercihimdir ama farklı önerilere de açığım. şimdiden teşekkürler.
  • ilk taşı kimse atmasın. zira eli yüzü düzgün araç isteniyorsa bu rakam normal buralarda.

edit: imla
  • fark ettiniz mi 270.000-tl dedi.
  • fiyat odaklı araç öneri isteği başlıklarından biri.
    ne arandığı belli olmadığı için öneride bulunmak çok zor. başlık sahibinin çocukken bakkala gidip, avucundaki tüm parayi tezgaha boşalttıktan sonra "bu payaya ne geliyse vey bakkal amca" dediğini düşünüyorum.
  • 55 bin liraya alınacak en iyi araba başlığına yaldır yaldır analiz ederek uzman kesilen yazarların duyar kasarak ve fakir edebiyatı yaparak prim kasacağı tavsiye başlığı.

çok modern, çok eşitlikçi, çok aydınsınız sözde. tamamen komplekslisiniz.

edit: hemen başlamışlar. bu kadar para kazanan biri bu parayı yönetme bilgi becerisine de sahip olmalıymış. ulan belki dedesinden miras kaldı? belki uzmanlığıyla o kadar vakit geçiriyor ki arabanın a'sından anlamıyor. 30 bin liralık araç tavsiyesi isteyene "para kazanamayan adam araba almayı bırakıp önce para kazanmayı öğrenmeli." demiyorsanız bu başlıkta da duyar kasmayın artık rica ediyorum. tavsiye istiyor tavsiye! ya verin ya da yazmayın. artık duyar kasmayın.
  • yaklaşık 150 bin lirası ötv+kdv vs vergisi olarak devlete ait olacak arabadır. 270 bin lirayı arabaya verecek kadar paranız varsa bile bence bu ortamda çok mantıklı değil.
  • bmw x1 diyebilirim.. fiyat aralığı mevcut bütçeye de uygun, dosta gider.. aile aracı imajı da artısı

https://www.bmw.com.tr/…lane/bmw-fiyat-listesi.html
  • önerileri beklemeye devam ettiği husustur.

bu arada vergi konusunda haklısınız fakat eldeki parayı bir yere kullanmam gerek. durduğu yerde değer kaybediyor yoksa. dolara çevirmek de bir seçenektir ama ben bunu etik bulmuyorum. o yüzden araba almak iyi bir seçenek.
  • sıfır ayarında w213 e200 amg.

konu kilit.