şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin suriye'de güvenli bölge oluşturmasına karşı olan avrupa birliği ülkelerine yapılması gereken durumdur.

hem mültecileri ülkelerine almayacaklar, hem mültecilerin giderleri için para vermeyecekler, hem çıkıp suriyeliler dönmek istemiyorsa onları türkiye'nin zorlamasına karşıyız diyecekler hem de güvenli bölge oluşturmaya çalışan türkiye'yi durdurmaya çalışacak.

madem öyle alsınlar 4 milyon suriyeliyi de samimiyetlerini görelim.
  • suriyelileri gitmicekse beni de gönderebilirler, farketmez. gerçi beni niye göndersinler, vergi veriyorum ya. ben ve niceleri giderse suri kardeşlerim ülkemizde aç kalır.
  • avrupa'nın suriyeli çöplüğü olmuş memleket.. durum vaziyet onu gösteriyor.
  • boyle bir sey yapsa tayyip burada kahraman olur tum dunyada da turkiye suclu olur, ama kimsenin aklina gelmiyor bu multeciler zaten avrupa'ya kendileri gidiyorlardi, ta ki bizim uluslararasi iliskiler dehasi devletimiz avrupa ile multeci geri donusme anlasmasi yapana kadar. karsiliginda ne aldik peki ?
  • almanya yada ingiltere varsa bende araya karışabilirim.
  • yine de ülkede 800000 suriyelinin kalacağı durumdur. gönder gönder bitmiyorlar. nasıl açmışsak kapıyı.
  • yahu siz gönderiyorsunuz da adamlar alıyor mu ? abuk subuk distopyalar peşindesiniz. herkes bizim gibi devletsiz mi amk elini kolunu sallayan sınırdan geçsin.
  • katar'in dogalgazini suriye üzerinden türkiye'ye oradan avrupa ya götürme fikri kimden çıktıysa o alsın suriyelileri, aldı da.

suriye'deki karışıklık ve savaş neden başladı sanıyorsunuz?

rusya ve iran boşuna mı avrupa*ya boru döşedi? her iki anlamda da dosediler evet.

neymiş efendim? avrupalılar neden suriyelileri almıyormus? geri kabul anlaşmasını babam imzaladı.

dolmus şoförüne indi bindi parası gönderiyor sanki amk, değil 150.000 adam 15 kişiyi almamak için ülkesinde kıyamet koparıyor

her saat başı türkiye'ye 300 mülteci giriyor. sınır neydi? sınır namustu.
  • yunan sınırından sallarız içeriye kim kaç tane alır nasıl paylaştırır orası bizi bağlamaz. adamların iç işlerine karışmak bize yakışmaz.