şükela:  tümü | bugün
 • söz konusu kürtler olunca duyar damarları kabaran iki yüzlü şovenist avrupalıların şaşırtmayan davranışı. aynı durumda türkmenler olsaydı veya farslar olsaydı kıllarını kıpırdatmazlardı.

  biliyoruz ortadoğuda israil'in uydusu bir kürdistan istiyorsunuz, ama avucunuzu yalayacaksınız. çok lazımsa 5-6 milyon kürdü avrupa'ya alalım, bakalım o kadar kucaklaşıp sevecek misiniz birbirinizi?
 • charlie chaplin, charlie chaplin’e benzeyenler yarışmasına giriyor ve üçüncü oluyor.
 • operasyon yapmamız için tüm olanakları hazırlayıp ve buyrun biz çıkıyoruz siz girin dedikten sonra böyle saçmalamaları apaçık bir kumpasın içinde olduğumuzu gösterir.

  insana zorla kahvehane muhabbeti yaptırıp " türkün türkten başka dostu yoktur" dedirtecekler
 • bi elemanın yazdığı gibi;
  --- spoiler ---
  28'ine de yetecek kadar suriyelimiz var allah için.
  --- spoiler ---
 • bence birleştirince mozart'tan türk marşı çalacak.
 • operasyon başladı artık. bu saatten sonra mehmedimizin ordumuzun yanındayız. ne verirseniz verin.

  kaynağa bakmadım. haber doğru yanlış bilmiyorum. başlığı okuyup yazıyorum. nota verdiğini düşünerek...

  yıllarca bizi ab’ye alacaksınız diye her türlü şartı koştunuz yerine getirdik almıyorsunuz ama ne hikmettir ki kendi aranızda aldığınız her karardan bizi de sorumlu tutuyorsunuz. abd ortadoğuyu petrol doğalgaz uğruna cehenneme çeviriyor ülkeden canı için kaçan insanlar ara durak olarak bize sığınıyor aman diim bize gelmesin diye bir taraflarınız tutuşuyor o zaman masum rolü oynayıp bize şirinlik yapıyorsunuz. yıllarca pkk denen bebek katilleriyle uğraşıyoruz. onlarca insanımız şehit oldu gazi oldu ama yılmadık son neferimize kadar savaşır yine de al bayrağımızı yere düşürmeyiz. şimdi oturmuş masanızdan size giren çıkan olmadığı için çok rahat ahkam kesip nota falan veriyorsunuz. sizin verdiğiniz notalarla biz onuncu yıl marşı yapıp savaşa gideriz.

  umarım kendi aranızda olan bir terör olayında yaşanan olumsuzlukta tek yürek olduğunuz gibi bir gün ırk ülke ayırt etmeksizin her terör olayına aynı tepki ve hassasiyeti gösterecek onura erişirsiniz.

  öteki türlü çok yüzsüzsünüz sayın ab üyeleri.

  o masum bebeklerin ahları hanelerinizde çınlar umarım. çınlasın ki vicdanınızın olduğunun farkına varasınız.
 • şaşırtmayan durumdur.
  bu kararı veto eden tek ülke ise macaristandır. atilla’nın torunlarına selam olsun. islamcılığın bir işe yaramadığını, milliyetçiliğin ve aynı soydan gelenlerin birbirini unutmadığını gösteren bir karar olabilir.
 • alsınlar notalarını gtlerine soksunlar.

  bir halt olmaz.
  pkk ab ülkelerinde bombalı eylem yapmasın diye ağız ucuyla nota veriyorlar. kuduz köpeği besliyorsun, sonra ısırır diye korkuyorsun. beyinsiz herifler.

  ab ülkelerinin hepsinin operasyondan haberi var, hepsi de destekliyor. isterse desteklemesinler.
  türkiye'nin 4 milyon suriyeliyi sonsuza kadar besleyecek hali yok. orada güvenli bölge oluşturulduğunda inşa sürecinde ab'den sike sike maddi yardım da gelecek.
 • halil inalcık'ın ne kadar haklı olduğunu gösteren durum.

  ''bugün türkiye'de güçlü bir ordu olmasa, ermenistan hazır, rusya hazır, yunanistan hazır. suriye bile hatay'dan vazgeçmiş değil. dört taraftan çevrilmiş durumdayız. eğer güçlü bir ordumuz olmazsa, türkiye ertesi gün parçalanır. güçlü ordu, türkiye için hayati bir zarurettir.''

  biz onlar (ab, abd, rusya, araplar ve diğerleri) için hiçbir zaman dost olmadık, olmayacağız da. onlar bizi bu toprakların sahibi olarak değil, kiracıları olarak görüyorlar. ve istediklerini almadıkları müddetçe bizimle ekonomik, siyasi, askeri vb. her alanda savaşmaya devam edeceklerdir.

  biz her daim ordumuz ve devletimizle birlikteyiz.

  önemli not: macaristan'a selam olsun. adamsınız ulan siz!

  edit: fransa ve ingiltere ile görüşmeler sonrası, macaristan veto kararını çekmiş. 28 ab ülkesi ortak deklarasyon yayınlayacakmış... yine de gösterdikleri cesaret için macaristan'a teşekkür ederiz.
 • bürokratlarımızı monşerler deyip kovmasaydınız diplomatik düzeyde çıkarlarımızı savunacak insanlarımız olurdu.

  şimdi elimizde ne var ? ayağınıza taş değmesinci bi dolu sığır var.

  başımıza gelen herşeyi hakediyoruz su veren itfaiyenin hortumunu s.