şükela:  tümü | bugün
 • yeni içişleri bakanı süleyman soylu'nun duyurmuş olduğu ve 15 gün içerisinde gerçekleştirilecek olan eylem.

  aynı zamanda 20 bin yeni polis de alınacakmış.

  edit: 15 gün sürmedi.
 • an itibariyle gerçekleşmiştir.
 • güne mükemmel bir haberle uyanmak temsili.
 • suruç patlaması ile başlayan sürecin başında olması gereken hareketken bu günler beklenmiştir. yine de milletimize hayırlı olsun.
 • emniyetteki feto operasyonlari, icisleri bakani'nin istifa etmesi, belediyelere kayyum derken sanirim bir sonraki adim icisleri bakanligi'na kayyum atanmasi, sonra da kayyum'un bakanligi satmasi ya da fesih etmesi olacak.
 • devlet önce kendine bir kayyum atasın. siz daha sevinin '15 temmuz sonrası darbesi' hızla tırmanıyor. devletin yaptığı her halta ağzı salyalar akarak alkış tutanlar tıpkı fetocuların durumunda olduğu gibi mevzuyu er geç anlayacaklar ve işte o zaman çevrenizde kandırıldık diye söyleneceğiniz kimse olmayacak.
 • bunun hukuken ve siyaseten yanlış olduğunu söylemek için kürt hareketini desteklemek gerekmiyor, aynı zamanda muhalif ya da iktidar yanlısı olmak da gerekmiyor veya herhangi bir topluluğun milliyetçisi de olmak gerekmiyor.

  hukuken yanlış, çünkü ohal khk'sının anayasa tarafından çizilen sınırları var.

  siyaseten yanlış çünkü milyonlarla ölçülen insanların iradesini fırsattan istifade ederek yok saymanın darbeye karşı savunulan demokrasiyle en küçük bir bağı yok.

  son olarak başlık yanlış, atanan kayyum değil kayyımdır.

  ekleme: gelen uyarılar üzerine, tdk'ya göre ifade kayyum ve tdk'da kayyım diye bir sözcük yok. tmk'da ise kavram kayyım olarak geçiyor. sözcüğün yazılışı yanlış da olsa, tmk'daki biçimiyle kabul ediyorum. bir de fetonun fetvası varmış kayyım deyin diyormuş, bir yazar öyle dedi. fetöcü olduğumu düşünen varsa savcılığa gidebilir, sonra utanabilir ama ulan adam sosyalistmiş bir de aleviymiş üstüne iyi mi diye.

  düzeltme: kayyum tdk'da yok diye anlaşılmış, cümlenin böyle anlaşılmaması hususunda..
 • gerçekten pkk'nın bölgedeki etkinliğini yok etmek için gerekli gibi görünse de korkunç sakıncalı bir hamledir.

  madem bu belediye başkanları kandil'den kontrol ediliyor; yasaların var, savcıların açar soruşturmayı, kim bağlantılıysa içeri alırsın, olur biter.

  hükümete geldiğinden beri halkın seçimi diyerek her yasa dışı hareketlerini meşrulaştırmaya çalışan insanların seçtiği bu yol aslında ne kadar samimi olduklarının da göstergesi.

  her şeyi geçtim 13 sene oldu devleti yönetiyorsun, doğu'yu hükümete geldiğinde bitmiş pkk ele geçirmiş, devleti feto örgütü sarmış... senelerdir insanlar seni uyarıyor, ce ha pe zihniyeti diye dalga geçiyorsun bu uyarılarla. şimdi de panikle, belki de fırsatçılıkla sağa sola saldırıyorsun...

  belediyelere kayyum atanmasının hiç bir demokratik açıklaması yoktur. madem bu belediyeler ve başkanları, meclisleri pkk kontrolünde, kanunlarında her türlü imkan var. üstelik bu bir insiyatif değil, zorunluluktur. zira kanun seni gerekeni yapmaya mecbur tutuyor. kanunu uygula. gerekiyorsa yeniden seçim yap o bölgelerde...

  hayır zaten tonla suçsuz atatürkçüyü, milliyetçiyi feto bahanesiyle içeriye aldın ya da işlerinden çıkardın... yarın öbür gün edirne'ye, izmir'e, tüm memlekete kayyım atamayacağın ne belli.

  şu anda devlette anayasa dahil tüm kanunlar askıya alınmış durumda. korkunç... çok korkunç.
 • 28 belediyeden 3'ü ak parti biri mhp belediyesidir.
 • devletin iş makinesiyle hendek kazdırıp bomba doldurtan ibnelere az biledir. lo lo mahsun, hele domokrosi falan demeyin, kalbinizi kırarım.