şükela:  tümü | bugün
 • yonetmen danny boyleun daha onceden trainspottingi cekmi$ oldugu icin brainspotting olarak da anilan film. konusu resident evila fazlasiyla benziyor. ismi dolayısıyla şubat'ta geçtiği hissini uyandırdı bunun nedeni belki (ki beni en cok heyecanlandiran şey film hakkında bu oldu) godspeed you black emperorun soundtracke verecegi bir $arki. (bkz: brainspotting)
 • londra ve manchester'da bir süre sokaklarin kapatilmasina sebep olan bu filmde baslangicta maymunlara yapilan testin mi maymunlarda bu enfeksiyona sebep oldugu filmde aciklanamamistir. bu arada maymunlara uygulanan test, maymunun bir yere koltuga baglanip, ona tv, de devamli olarak dehset sahnelerinin (savas, gosteri, katliam) gosterilmesidir.
 • konusuna bakilinca the day of the triffids'den esinlendigi bariz bicimde gorulmekte. turkiye'de 11 temmuzda gosterime girecektir.
 • ikinci yarisinda siradan bir zombi filmi olmaktan kendini almaya calismis, ama ozellikle filmdeki karakterlerin 80% inin tam oturmamis olmasindan dolayi pek basarili olamamistir.
  teknik acidan oldukca iyi cekilmis bir film. goruntuler zaman zaman dahiyane mertebesine yukseliyor.
 • bir zombi filmi olarak anilmamasi gereken yapim. zira burada karsi karsiya kalinanlar olup de dirilen insanlar degil. danny boylein gercekten de trainspottingden sonra cikardigi en iyi is olmus. soundtrack film gibi cok saglam. yalniz senaryodaki bosluklar ve yaratilan soru isaretleri ikinci bir filmi gerektiriyor(28 days earlier), boku cikmadan yapilirsa guzel olur.
  temmuz ayinda sinemalarda gosterime girdiginde kacirmayiniz.
 • cok korkunc olmayan, korku filmi demenin zor oldugu, ama guzel film.
 • lame film. inandirciliktan uzak, futurist, gerilim, gerilip te kasilim, kasilim da kasilim filmi. izleyen icin zaman, yapan icin para, boyle icin de kariyer kaybi... biseler oluyo, sonra ee yani? diyosunuz. abi biraz dagitmis gibi geldi bana. yani nedir o virus olayları almis londrayi goturmus, zombilerde bi adam kovaliyolar ki mazallah... aman cok korktuk yani... bu arada butun kurgunun agir isledigine de dikkat cekelim. evet cekimler iyi de soyut fotograf sergisine gelmedim ki babam...

  boyle un kurdugu dunya filmler gectikce samimiyetini yitiriyo... begenmedim ben, begenen buyursun one gecsin bu zombi, ask, kahramanlık, kara futrizm (virus filan olaylari) muhteva eden filmi seyretmek için...
 • "yarı yarıya" testleri için ideal zaman birimlerinden biri, "28 gün boyunca neşenin saçlarınının yarısını hede ile, diğer yarısını hödö ile yıkadık, 28 gün sonra fark ortada ... bu taraf kepekten arınmış ve parlıyorken bu taraf hala kepekli ....". buna bağlı olarak bir de sirke testleri için 14 gün sonra vardır örneğin ...
 • zombi,virüs gibi asıl konuyu oluşturan öğelerin film ilerlerdikçe gözardı edildiği, asıl konunun dışına çıkıldığı , iyiki de çıkılmış yoksa resident evil'den farklı birşey izleyemezdik, dedirten aslen zombi-vahşet filmi olmayan daha çok psikolojik gerilim filmi.
 • insanliktan umudu kesmis biriyseniz gormeyin bu filmi. sizi hakli kilacak.bu da iyi bisey degil.