şükela:  tümü | bugün
  • soma kazasından ders alınıp yaşam odası vs gibi önlemlerin alınmış olmasını dilediğim kazadır. içerde kalanlara allah yardımcı olsun
  • somalı madencilerin akın akın ankara'ya yürüdüğü gün gerçekleşmiş kazadır. dilerim tüm işçiler sağ salim kurtarılır.

https://twitter.com/…k_35/status/527058805419671552
  • işçilerin sağ sağlim çıkmaları beklenen kaza.

--- spoiler ---

karaman'ın ermenek ilçesi cenne mevkisinde bir kömür ocağında su kaynağının patlaması sonucu yaklaşık 30 işçinin yeraltında mahsur kaldığı öğrenildi.
    --- spoiler ---

e: haberlerde 18 işçinin yeraltında mahsur kaldığı söyleniyor. haberlerde gördüğüm kadarıyla 19 ambulans olay yerinde beklemekte imiş.
  • ülkede hiçbir şeyin değişmediğini/değişmeyeceğini gösteren olay. hepimiz ölelim ki katillerimiz bizden, biz katillerimizden kurtulalım.

edit: sinirden kelimeleri toparlayamadım.
  • işçilerin ihtiyacı olmayan tek şey belki de dua. allahınıza emanet madenleri binlercesine mezar edip kaderden dem vurup durdunuz, duanız eksik kalsın.
  • he dua edin dua, belki kurtulurlar. bu dua kafasıyla daha çok dua edersiniz.
  • fazla umurumda olmayan kaza. kurtulurlarsa "allah akp'den ve cumhurbaskanimizdan razi olsun, bizleri hemencecik kurtardi" deyip tv kanallarinda hukumeti ovme yarisina giriseceklerinden bu isin fitratinda var deyip, sikime takmiyorum. ne halleri varsa gorsunler.
  • buda unutulur geçer aynı tas aynı hamam bu düzen devam eder. ölen mutlu öldüren mutlu.
    o yüzden bu tip haberler artık bende herhangi üzüntü, moral bozukluğu, acıma gibi duygular uyandırmıyor bakıyorum okuyorum geçiyorum. bugün 30 ölür yarın 50 ölür. kimse durumdan şikayetçi olmayınca, hakkını savunmadıkça, sorumlular ceza almayıp üstüne mali yardım yapıldıkça benim niye umrumda olsun ki.