şükela:  tümü | bugün
 • sembolik bir geçiştir. peşmerge falan geldiği yok, abartmayın.

  kuzey ırak yönetiminin kobane'ye gönderecek insan gücü yok. ellerindeki güçle ancak kendi sınırlarını koruyabiliyorlar. hatta onda bile yetersiz kaldıkları oluyor.

  pkk (pyd) zaten peşmergeyi istemiyor. pyd'nin istediği tek şey ağır silah. zaten kobane'de yeterince (10 ila 15 bin arası) pyd militanı var, yenisi gereksiz.

  bu konvoy diye bahsedilen; ağır silah konvoyudur. 150 ila 300 arası peşmerge de bu konvoya eşlik edecektir. gördüğünüz üzere gelen peşmerge sayısı devede kulak bile değil.

  roketatarlar, çeşitli kalibre ve menzile sahip hafif ve ağır toplar, tanksavar füzeleri, zırhı araç mayınları ve bol miktarda hafif ve ağır havan mermisi getiriliyor bu konvoyla.
 • fener alayi sanirsam, bir tören düzenlememis.
 • peşmerge ırak'ta anayasal bir güç olabilir, ama bu peşmerge suriye'de savaşabilir anlamına gelmez. suriye'nin yada bm güvenlik konseyi kararı olmadan türkiye böyle bir şeye aracılık etmemelidir.
 • pek çok olaya gebedir. yeni bir habur vakası na yol açma olasılıkları yüksek.

  kanal d ana haber'de verilen bilgiye göre bunlar özel eğitimli peşmergelermiş, ağır silahları varmış, obüsler _roketler_ uçaksavarlar'la donatılmışlar ve sözüm ona ışid'e hiç bulaşmadan uzaktan destek vereceklermiş.

  pyd nereyi isterse orayı bombalayacaklarmış .

  komik. bu arkadaşlar daha o kapıdan geçmeye başlar başlamaz ışid bir kabus gibi çökecektir üstlerine . bunu bilmek için medyum olmaya gerek yok askeri strateji bunu gerektrir. ışid kobani de daha önce bir dolu bombalı araçla yapılan intihar saldırısı gerçekleştirdi ve yine gerçekleştirecek. hep beraber göreceğiz.
 • işide yeni silah teslimatıdır. bunlar da topukları göte vura vura kaçmasa bari.
 • bakkalarda cips, kola, çekirdek ve patlamış mısır bırakmamış olay.

  nitekim erken uyanıp aldım. bekliyoruz. yiyin birbirinizi ete para vermeyin, sikin birbirinizi göte para vermeyin.
 • bakalım kendinden önce gidenlerin 45 dakikalik rekorlarını gelistirebilecekler mi, merakla bekliyoruz.*

  tanım: bir başka pkk propagandası. diğerleri gibi hayallerde yaşıyor bazı ibneler.
 • ya arkadaş elalemin peşmergesine niye yol açıyoruz , ışid i kendine düşman ediyorsun gayri resmi olarak savaşa giriyorsun atıp tutanların hangisinin senin kadar sınırı var ?
 • bordo şelşepikli peşmeramboların geçişidir.

  tabii bu pkkli ibnelerin gözünden görünen. aslinda olan ise sikilmeye hazir taze götlerin ışid denetimindeki topraklara ihracıdır.
 • herşeyi geçtim. roket sesine kurban olmak isteyen sözlükçüleri göstermiştir. bu mudur abicim hayattan aldığın zevk? bravo gerçekten çok güzel yaşamışsın bugüne dek.

  edit: koyulan katyusha sesi videosunu izledim. bir zevk alamadım. hitlerin kara büyüsüyle beyni yıkanmış masum alman gençlerinin tepesine yağdığı için mi sevinmeliydim? stalin çok mu cici onu mu sevmeliyim? dünyada bütün savaş algısını değiştiren tek bir silah var kalashnikov. onu bile sevmiyorum ben. silah sevmemi beklemeyin.