şükela:  tümü | bugün
  • %50,9 iyimser bir yaklaşım olmuş. sokağa çıkın genelde gelir durumu düşük olan kişilerle konuşun hepsi reis'i savunuyor. ekonomi eğitim adalet vs kimsenin umrunda değil. ortada islam vs hristiyan savaşı var sanılıyor. dolayısıyla bir müslüman evini arabasını gerekirse karısını kaybeder ama islamdan vazgeçmemelidir. oylar reise
  • istanbul seçim sonuçlarını, direkt "erdoğan görev onayı" olarak baz alan sözde araştırma şirketinin sonuçlarıdır. eğer durum böyleyse erdoğan'ın %44 onay aldığı yerde imamoğlu %54 onay almış demektir.
  • bu anket, 'yarın seçim olsa rte'ye oy verir misiniz' anketi değil aslında. 'cumhurbaşkanı olarak görüyor musunuz' anketi. iş onayı işte. dolayısıyla normalde bu oranın %65 ve üzeri olması gerekir. %50.9 baya düşük bir oran.
  • tabloya gore 2018 cumhurbaskanligi secimine göre onayı artmış.
  • herif "ülke ekonomisini en iyi kim yönetir?" diye sormuş, yüzde 21 rte, yüzde 5'e yakın berat albayrak sonucu çıkmış

eğer cevap verenlerin birçoğu soruyu anladıysa aktroller silksin beni.

rte: karmaşık bir anket.
  • eğer %50 iddiası doğruysa hala onaylayanlara daha neyi yapsaydı onaylanmazdı diye sormak isterdim. mesela yolsuzluk, liyakatsizlik, devletin kademelerinde cemaatçilik, vergilendirmede adam kayırmacılık, lüks yaşam düşkünlüğü ve 2002’den daha fakir ve borçlu devlet. daha ne yapsaydı onaylamazdınız mesela?

not: 21. yüzyılda cehalete yenik düştük.
  • iyi partide bir ibnelik döndüğünü gösteren sonuçlardır.

erdoğan'ın başkanlığını onaylayan iyi partili sayısı son bir ayda %75 artmış.
  • turkiye gercegini net olarak ortaya koyan anket sonuclari

turkiye boyle bir ulke kardesim. bunu senelerdir anlayamiyorsan hata kimde acaba?
  • t: iyi partinin %9 onay oyunun artmasına asla inanmadığım araştırmanın sonucu..

(bkz: bir dost)
  • bu seçim anketi değil, görev onayı anketi.

iyi partililerin erdoğan'dan memnun olma oranı %12'den %21'e fırlamış.

yükselmenin kaynağı bu görünüyor. akp'liler arasında %2 artmış ve %89'dan %91'e çıkmış. diğer partiler arasında, mhp dahil, düşüş olmuş.

sözlük iyi partililerle dolu, anlatsınlar bakalım neyini çok seviyorlar.