şükela:  tümü | bugün
  • şu an o kadar şaşkın ve ofkeliyim ki; her türlü hatayı yapmaya açık bir ruh halindeyim.
    asagidaki linkte görülebilecek fotolardaki arazide onlarca igde ve diğer türde agaclar vardı.

https://hizliresim.com/bld8bg

https://hizliresim.com/bypx6q

bugün tesadüf eseri oradan geçerken bu manzarayla karşılaştım.
    "hangi hak ve sebeple bu ağaçlar kesilmis , bu her biri en az 30, 40 yillik agaclar"
    nasıl makul bir cevabi olabilir ki bunun?
  • iğde ağacı mı peh!
    arkadaşım siz kafayı mı yediniz.
    bizim ağaçlara, ormanlara, göllere, derelere, tırt bir gezi parkına ihtiyacımız mı var!
    bakınız bu istanbul trafiği;
    bizim yollara, köprülere, havalimanlarına, tünellere, aksaraylara, yazlık saraylara, sonbaharlık saraylara, türbelere, camilere, imam hatip liselerine ihtiyacımız var.

ondan sonrada;
    böyle;
    böyle;
    ya da böyle;
    asalaklar gibi yol kenarlarında piknik yapacak yerler ararsınız.

ama avrupa bizi kıskanıyor tabi unutmuşum!
  • bölgenin hangi belediye sınırları icinde olduğunu bilmediğimden hem sisli, hem de beyoglu belediyesi ile iletisime geçmiştim.
    sisli belediyesi dönüş yapıp konuyu ibb beyaz masa ile goruseceklerini ifade etti.

tatmin edici bir yanit alana dek enselerindeyim.
    bir halt edemem ama yine de bilsinler cevresindeki her ağacın, her fidanin cetelesini tutan birilerinin oldugunu.
  • ıgdenin hem meyvesini, hem de baharda yaydigi ciceklerinin kokusunu cok sevdigimdem ve çevremde hic igde ağacı olmadığından bahsi gecen alandaki igde ağaçlarının dibinden, dort bes yıl once ocak- subat. aylarinda 6, 7 adet fide kesmistim saksiya ekmek uzere.

saksiya saplanmış kupkuru bir dalın, bahar aylarina dogru yaprak verdigini farketmenin hazzini anlatamam.

hepsi tutmadi ama iclerinden biri hayata tutunmustu butun acamiligime ragmen.
    arkadasimin bahcesinde buyudu. meyve vermiştir bile hatta.
    cok üzgünüm. cok.

bugün 600 km yol yaptim.
    gectigim bir çok yerde talan edilmis, imara açılmış, kellesmis yesil alanlar gordum.
    bunlarin yaninda "derdini sikeyim" konseptinde bir sorun gibi geliyor farkindayim.

ne bileyim.
    özel birşey paylasmistim ben bu agaclarla.