• rezalet gibi rezalet. midyeyi kabuğuyla getirmişler.

edit: entarisini silip kacan "hougras" adli kullanicinin orijinal entarisi

--- spoiler ---

bundan 6 ay kadar önce, maltepe şubesinden defalarca kez sipariş verdiğim gibi sipariş verdim. her zaman evimin yakınlığı nedeniyle en fazla 15 dakika da gelen siparişim aradan 1,5 saat geçmesine rağmen elime ulaşmadı. bende arayıp durumu sorduğumda artık maltepe şubesinin sipariş almadığını, bu yüzden siparişin sahrayıcedid şubesine yönlendirildiğini öğrendim. akabinde sahrayıcedid şubeyi arayıp durumu belirttiğimde, siparişlerin artık sadece yemek sepetinden verilebileceğini, yemek sepetinde min xxx kadar siparişi maltepe'ye getireceklerini, aksi taktirde siparişi tarafıma ulaştıramayacaklarını tarafıma beyan ettiler. bende bu konuyla ilgili yetkiliyle görüşmek istediğimi söyleyip kendilerine numaramı bıraktım. hemen ardından hızlı bir şekilde yetkili olduğunu söyleyen bir arkadaş aradı, durumu kendisine belirttiğimde artık firma olarak böyle karar aldıklarından bahsetti. bende alınan karar/kural için lafım olmadığını, sadece bu kararın benim sipariş vememden 1,5 saat sonra tarafıma bildirildiğini, bu yüzden evimde bulunan arkadaşlarıma geleceğini söyleyip de getirtemediğim midyelerden ötürü mahçup olduğumu, mağdur olduğumu söyledim. firma yetkilisi olduğunu söyleyen arkadaş saatin 2 olduğunu (kaldı ki sipariş verdiğimde saat takribi gece 12 idi) söyledi. bende siparişi verdiğim saati belirtip durumu açıkladım, yetkili kişi dükkanın artık kapandığını ve ne zaman olursa olsun bunu telafi edeceklerini tarafıma bildirdiler.

aradan geçen bunca zamandan sonra, kurumsallıklarına ve verdikleri söze güvendiğim gabuk midye'yi tekrar aradım. sahrayıcedid şubesi siparişimiden sonra adresi aldığında, maltepe'ye en az xxx kadar getireceğini söyledi. bende daha önceki durumdan taraflarına bahsettim. bunun üzerine müşteri ve firma arasında ki anlaşmaları bildirmeden değiştirebilecekleriden bahsettiler. bende kurumsal olduğunu iddia ettikleri firmanın yetkilisiyle görüşmek istediğimden bahsettim. firma yetkilisi olduğunu söyleyen ancak hiç bir şekilde haksızlıklarını kabul etmeyen kişi kendilerini savunmaktan başka bir şey yapmayıp, durumu anlattıktan sonra bana yardımcı olacağını ve bana bilgi vereceğini söyleyip telefonu kapattı.

aradan geçen yaklaşık 20 dk sonra 444 ile başlayan gabuk midye'yi aradım. karşıma çıkan kişi önce olayı geeçiştirmeye çalışırken, haksız olduğu noktaları gördükten sonra, yerini ver geliyorum, ben geleceğim. neredesin gibilerinden tarafımı kışkırtıcı ve taciz edici sözlerde bulundu.

kendisine, maltepe şube önünde bulunduğumu ve gelecekse oraya gelmesi gerektiğini söyleyip kendisini beklediğini söyledim. yaklaşık yarım saat bekledikten sonra, firma yetkilisinin whatsapp'ından , külhanbeyli gibi cevap veren çalışanlarından arınması gerektiğini, bir daha tutamayacağı sözü vermemesi gerektiğini belirten bir mesaj attım.

midyesi ne kadar güzel olsa da, verdikleri sözü başka şeylerle karıştıran bu firmaya tek sözüm var. onlara yazdım, belki etkisi olur diye buraya da yazıyorum. tehtit etmeye gerek yok, herkes babasının oğludur bunu unutmayın.

bu güne kadar ne tehtitlere boyun eydim, nede haksızlığın yanında yer aldım. ne hak yedim, ne de hak yedirdim. olay küçük olarak görülse de, bu yaşta ergen psikolojisine girmek yakışmaz. hele ki ergenken beş taşa adam vuran kişiye böyle gelmek hiç yakışmaz.

başlığı eylül ayı diye açmışım, ekim diye düzeltirlerse sevinirim.
    --- spoiler ---
  • bedava midye alabilmek isteyen bir yazar yaşanmışlığıdır.

ayrıca olay birebir anlattığın gibi olsa bile senin ısrarcı olman daha saçma. sipariş vermeyi bırakmak bu kadar kolayken üşenmeden tonla yazı yazmak komik duruyor. kaldı ki her yazar bu tür yemek gecikmelerinden dolayı başlık olsa nasıl bir çöplük olurdu az çok tahmin etmen gerekir.
hesabın var mı? giriş yap