şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bedelli askerlikte gecirilen gun sayisi
 • doğum kontrol hapının bir kutusunun bitmesi gereken süredir, her gün bir hap, her gün ikişer kuş.
 • şubat ayındaki gün sayısı.tabii üç yıl sürer bu 28 lik gün adedi,dördüncü yıl 29 olur.
 • 4 haftadaki gün sayısı
 • ay takviminde bir aylık periyottaki gün sayısı
 • beton numunesi 'nin dayanımının %99 'unu aldığı varsayılan gün.
 • straight edge geçirilmesi gereken kuduz tedavisinin süresi.
 • 28 gun: kadın olmak, kadın hastalıkları ve dogum uzmanı kagan kocatepe'nin yazdığı bir kitaptır. kendisi kitabını kadınlara ve kadınları tanımak isteyen erkeklere tavsiye etmiş.
  herkesin okuması gereken teşekkür edilesi kitap.
 • "28 gün - hormonlarınız için günlük horoskop" gabrielle lichterman tarafından yazılmış bir yardımcı kitap. malum her gün ve hatta günün her saatinde bir hormonun kucağından bir diğerine koşan, x-y koordinatlarında zig zaglar çizen kadının biyolojik aylık döngüsünde her gün neler yaşayacağını, bilimsel olarak anlatan ve hayatı kolaylaştırıcı, rahatlatıcı önerilerde bulunan cici bir kitap. örneğin ayın (kadının ayı 28 gün) ortasından sonra cici hormonlar testesteron ve östrojen düşüşe geçip progesteron zibidisi baş gösterdiğinde sevgilinizin nerelere saklanması gerektiği :p, ne yenmesi ne içilmesi ne giyilmesi gerektiği, neden böyle diplerde hissettiğinizin nedenleri açıklanmış.

  kitabın kendi tanıtımında

  "her şey o günkü hormonlarınıza bağlı...7. gün: yüksek seviyelerdeki östrojen, kendinizi seksi, maceracı ve eğlenceye hazır hissetmenizi sağlıyor. keyfinize bakın!14. gün: yumurtalama günü! bu da pms öncesi dört günün başladığı anlamına geliyor. kısa süren bir kıyafet provası bile kendinizi yorgun ve bitkin hissetmenize neden olabilir.28. gün: âdet başlamadan önceki sessizlik. hormon seviyeleriniz en aşağı düzeylerde. bu yüzden kendinizi melankolik ve depresif hissedebilirsiniz.nasıl okumanız gerektiğini çözebilirseniz, hormon döneminiz başarıya ulaşmanız için ihtiyacınız olan formülü size sunacaktır. 28 gün ile aylık periyodunuzdaki iniş ve çıkışlara bağlı olarak yaşamınızı önceden belirlemeyi ve gün gün plan yapmayı öğrenebilirsiniz. okuması fal sayfalarını okumak kadar kolay, ama bilime dayalı hazırlanan 28 gün içsel takviminizi planlamanıza ve yaşamınızın kontrolünü elinize almanıza yardımcı olacak. ne zaman zam isteyeceğinizi, hangi gün kafedeki adama göz kırpacağınızı ve ne zaman evde kalıp televizyon karşısında çikolata yemeniz gerektiğini bileceksiniz.kadın sağlığı konusunda uzman gabrielle lichterman, size bazı günler hayatınıza yön verebilecek ruh halleriniz ve kızgınlıklarınıza başa çıkmanız için enerjinizin olmadığı günlerde demir içerikli besinler yemek veya kendinizi bakımsız hissettiğiniz günlerde dış görünüşünüzden keyif almayı başarmak gibi bazı ipuçları veriyor. 28 gün, her kadının sahip olması gereken bir olmazsa-olmaz başucu kitabı, keyifli ve yardımcı bir kılavuz." deniyor.

  ben faydalı buldum, tavsiye ederim.
 • orjinal adı 28 days olan, madde bağımlılığı tedavisini anlatan bir film. http://imdb.com/title/tt0191754/

  (bkz: yeni bir hayat/@passiflora)