• dünya kupasının en güzel grubunun son maçı.

takımlardan biri afrikadan, biri asyadan, biri amerikadan, biri avrupadan.

ışte dünya kupası bu!

edit: dedim ama japonya ve polonyanin yaptığı dünya kupasına yakışmadı. özellikle japonlardan beklemezdim. yakın zamanda japonya futbol federasyonu başkanının harakiri yaptığı haberi gelebilir
  • bu var sistemi sayesinde hakemlerin yorum ve futbol bilgisini de test etme imkanı buluyoruz. bu bir anlamda herkesin ayan beyan gördüğü bir pozisyonu nasıl yorumlayacağı ile ilgili bir sınav. cüneyt çakır önceki gün bu sınavdan başarıyla geçmişti. mazic de neden first class hakemlerden biri olduğunu kanıtladı.

penaltı kararı doğru değildi ve mazic hatasını var sayesinde düzeltmiş oldu. bu var denen meret adalet arayışlarının bir düzeyde de olsa yanıt bulabileceğini gösteriyor. herkese adalet.
  • adam defans üstüne düşsün diye koşusunu kesip sol ayağını geride tutuyor. böyle çakallıklara penaltı verilmemesi doğru bence.
  • senegal milli takımı sarı karttan elenen ilk takım olarak tarihe geçmiştir.
  • yuh, sozlukte ucuncu sayfaya kadar gerilemis mac. kolombiya top oynamiyor, su saatten sonra senegal kaybederse uzulurum. normalde kolombiya cok sevdigim ve dunya kupalarinda destekledigim bir ulkedir ama bu ne bicim oyun yahu, iki pas yapmaktan acizler. kazanmak zorundaymis gibi oynayan taraf senegal.

edit: polonya'nin japonya karsisinda one gecmesiyle su an icin kolombiya'nin kazanmasina gerek kalmadi. maclar boyle biterse ikinci olarak cikiyorlar.
  • penaltı kararını doğru yanlışını geçiyorum da şunu bilirim bu “var” bizim ligi panayıra çevirir baya net bir şekilde. derbilerde kaos x 5 hele .
  • senegal üzdü. ağlayan senegalli futbolcuları görünce 8 yıl öncesine, güney afrikada düzenlenen 2010 dünya kupasındaki uruguay-gana maçına gittim, o zaman da kupaya tutunmaya çalışan son afrika temsilcisi gana trajik biçimde maçı kaybedince futbolcular çimlere yüzükoyun kapanıp ağlamışlardı... gönül ister ki kimse üzülmesin, kırılmasın ama sonuçta bi taraf kazanıyor bi taraf kaybediyor.
  • kolombiyalı futbolcuların iyice mala bağladığı maç. aldıkları her topu rakibe teslim ediyorlar. pas yüzdesinin bu kadar düşük olması, akıllara ''acaba soyunma odasında kokain mi çekti bu deyyuslar'' sorusunu getiriyor.
  • sadece bugünün değil, kupanın en keyifli maçlarındandır. sebebi ise 2 takım da sistem mistem, savunma futbolu demeden total ve bireysel futbolu benimsemişlerdir. yetenek akınca böyle oluyor tabi.
  • kolombiya kafa golü atarken; kalenin sağında golü izleyen senegal'li mal kimdi amk?!
    mal gibi izledi ya lan golü, direğe yaslanmış şekilde...

edit: numara 5, adını bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap