şükela:  tümü | bugün
 • bu maçtan sonra tüm gazeteler hayrettin'e yüklenmiş, hayrettin ise "ne var 18 gol yemişsem? gençlerbirliği kalecisi * de 17 gol yedi. herkes onu kahraman yapıp, beni suçluyor. aslında maçın geneline bakarsanız takımımın en iyisi bendim." diyerek kendini savunmuştur.
 • penaltı işinin boku çıktığı anlarda tribünlerden "sabaha kadaaaar, sabaha kadaaaar" nağmeleri yükselmiştir.
 • bu maci izlemis galatasaraylari arkadaslari uzmek degildir niyetim fakat hayrettin o macta atilan penaltilarin hic birisinde dogru koseye yatmamis hatta onuncu penaltidan falan sonra atlamayi da birakmistir. oyle ya her seferinde ters koseye yatmaktansa ayakta beklemek daha iyidir. ve dahi hayrettin boyle hic bir koseye atlamadigi bir penaltidan sonra kollarini iki yana acarak herkese "ben ne yapayim" mesaji vermistir. hayatimda izledigim en komik futbol macidir.
 • o maçın oynandığı sezon, galatasarayın üst üste dört kez şampiyon olduğu serinin ilk halkasıdır. seri uefa şampiyonluğu ile taçlanmıştır.
  (bkz: hey gidi günler)
 • hayrettinin bu macta gencler kalecisine gidip,benden is gecmis artik,hadi bari sen birini kurtar bari,ikimizde rezil oluyoruz dedigi soylenir.
  ayrica hayrettinin de ruh halinide dusunursek,ogretmen tarafindan arkadaslarinin arasinda azarlaninca sinirden elimizini ayagimiza dolandigi hic bi halt yiyemedigimiz ogrencilik yillarina geri doneriz ani bi sekilde.
 • her ne kadar ah hayrettin ah dedirten mac olsa da, 90 dakika dogru durust pozisyon uretemeyen galatasaray hucum oyunculari ve uretilenleri kaciran hakan sukur asil suclulardir. tarihten anlasilacagi uzere, buz gibi soguk ve ustelik hafif yagmurlu bir ankara aksaminda seyrettigim bir mactir. ankara'da seyrettigim ilk galatasaray macidir. hafta ici olmasi sebebiyle arkadasla dersten cikip ulus'a stadin oldugu yere gelmi$tik. aman gec kaliriz, yer bulamayiz diye bir de 2 saat oncesinden stada girerek, islak koltuklarda ve hafiften ciseleyen yagmurda, daha henuz aydinlatilmami$ stadda maci beklemeye ba$ladik. stad karanlik, hoparlorde orhan gencebay, yagmur yagiyor ve soguk... kasvetli bir ak$amin ba$langici idi adeta. stadin yava$ yava$ aydinlanmasi ile hoparlorden calan muzik de orhan gencebay'dan mustafa sandal'a donmutu, takimin da sahaya cikmasiyla daha oynak , $ikir $ikir bir havaya burunen, saat 4:30'da ba$lami$ olan maceramiz, uzatmalar ve ardindan gelen penaltilar ile porno film tadi vermeye ba$lami$ti. hayrettin demirbas sagolsun bir tane ama bir tane penaltiya degil ucmak, ayagini bile kaldiramami$ti. oyle caresiz ve acinacak bir durumdaydi. hayrettin! hayrettin! seklinde tempo tutarak ciliz moral verme cabalarimiz da sonuc vermemisti. bir .. iki .. uc derken 17 tane penalti olmu$tu ki ilyas sagolsun kacirarak bizi 6 saat suren iskenceden kurtarmi$ti. yurda dondugumuzde saat gece 12:00 idi. ankara'da bir tane bile rahat galatasaray maci seyredememi$ olmam da ayri bir cenabetliktir.

  not: ayrica macta sonra ulustan kizilaya, oradan da kampuse dolmu$la gitme planimiz, osaatten sonra minibuslerin yalan olmasiyla sekteye ugrami$, taksiye odedigimiz paranin ardindan bir tek kulak deligimiz kalmi$tir.
 • galatasaray ve genclerbirligi'nin turkiye kupası ücüncü turunda oynadıkları $enlikli mactır.
  maca genclerbirligi iyi ba$lamı$ hemen macın ba$ında da lucacu ile 1-0 öne gecmi$tir. özellikle pire gibi olan phiri ve o dönem adı bolca fenerbahce ile anılmı$ nihat ile galatasaray üzerinde baskı kurmu$tu. ancak ikinci yarının ba$ında hakan ünsal galatasaray'a beraberligi getirmi$tir. bu dakikadan sonra da galatasaray baskılı oynamı$ amma velakin genc kubilay'î gecememi$tir. macın uzatma dakikalarında da gol olmadıktan sonra mac penaltı atı$larına kalmı$tır.

  fatih terim uzun uzadıya dü$ündükten sonra en iyi 5 penaltıcısını secmi$ ve penaltı atı$ları icin dua etmeye ba$lamı$tır. penaltı atı$ları tam anlamıyla $enlik iceriside gecmi$ atılan toplam 34 penaltının 33'ü gol olmu$ galatasaray'lı ilyas kahraman'ın penaltısı ise kaleci kubilay'ın eline carpıp kaleye girmemi$tir.
  anlatılanlardan biri kubilay'ın artık onuncu penaltıdan sonra kaleden cıkarken hayrettin'e ''hadi hayrettin agabey kurtar bir tane demesi hayrettin'in ise ''benden gecti sen kurtar'' diye cevap vermesidir. öyleki bu iki kalecide birbirlerine birer penaltı golü atmı$lardır.

  o güne dönmek bab-ında..

  penaltılar;

  lucacu: gol [hayrettin ortada sabit] - hakan $ükür: gol [kubilay ortada sabit]
  ümit: gol [hayrettin ortada sabit] - hagi: gol [kubilay ortada sabit]
  ilker: gol [hayrettin ortada sabit] - tugay: gol [kubilay ortada sabit]
  serdar: gol [hayrettin ortada sabit] - ümit: gol [kubilay ortada sabit]
  nihat: gol [hayrettin ortada sabit] -okan: gol [kubilay ortada sabit]
  osman: gol [hayrettin ortada sabit] - ilyas: gol [kubilay ortada sabit]
  liberty: gol [hayrettin ortada sabit] - bekir: gol [kubilay ortada sabit]
  ali eren: gol [hayrettin ortada sabit] - flipescu: gol [kubilay ortada sabit]
  phiri: gol [hayrettin ortada sabit] - bülent: gol [kubilay ortada sabit]
  taner: gol [hayrettin ortada sabit] - vedat: gol [kubilay ortada sabit]
  kubilay: gol [hayrettin ortada sabit] - hayrettin demirba$: gol [kubilay ortada sabit]
  lucacu: gol [hayrettin ortada sabit] - hakan: gol [kubilay ortada sabit]
  ümit: gol [hayrettin ortada sabit] - hagi: gol [kubilay ortada sabit]
  ilker: gol [hayrettin ortada sabit] - tugay: gol [kubilay ortada sabit]
  serdar: gol [hayrettin ortada sabit] - ümit: gol [kubilay ortada sabit]
  nihat: gol [hayrettin ortada sabit] - okan: gol [kubilay ortada sabit]
  osman: gol [hayrettin ortada sabit] ilyas: kacırdı [kubilay ortada yok]
 • cine5'den naklen yayınlanmış maçtı.hey gidi heey..

hesabın var mı? giriş yap