şükela:  tümü | bugün
  • az evvel ab parlamentosu yazı işlerine çektiğim faksla gündeme taşıdığım talep. açıklama kısmını aynen aktarıyorum:

    "sayın yetkili,

    bildiğiniz üzere avrupa birliği üye ülkeleri topraklarında kalıcı olarak ikamet eden türkiye vatandaşlarının pek çoğu, sürekli olarak bu ülkelerin ve birliğin değerlerinden şikayet etmekte. sizi ve değerlerinizi tüm türk ve islam aleminin en büyük düşmanı olarak gören bu insanlar, topraklarınızda yaşamaya adeta mecbur bırakılmış gibiler. sıla hasreti çekiyor, vatanlarını özlüyorlar. öyle ki, her seçim zamanı konsolosluklara koşup oy kullanıyor, türkiye' nin hak ettiği değerlerle yönetilmesi için kendilerini paralıyorlar. yine malumunuz olduğu üzere türkiye cumhuriyeti siyasilerinin de bundan aşağı kalır yanı yok.

    söz konusu iki kitlenin hasretinin bir an önce sonlandırılması için türk yetkililerle irtibata geçilmesi, nüfus mübadelesi konusunda gerekli adımların atılması, ortaya çıkan nüfus açığı için başvuruların açılması, ilk sıraya da şahsımın isminin yazılması hususunda gereğinin yapılması saygılarımla arz ederim.

    selim alai"
  • tebrik edilesi talep. ülkemizde her saniye avrupaya küfür edip sonra da avrupa vatandaşlığı isteyen tipleri de sakın ola almasınlar. iki yüzlülük nedir iyi gösteriyor bu tipler.