şükela:  tümü | bugün
  • işte geldim burdayım ben bu işte ustayım dercesine aralıksız yağan yağmur.
  • ...
    ben suyun bir dakika durduğu
    durunca boğulduğu yerdeyim

bir kilimi yere sermek kadar güzel ne var
    sonra püsküllerini düzeltmek kadar
    ...
    su akar ben akarım
    ben akarım su akar
    vakit yok bakışmaya

günlerden suya.
    (bkz: edip cansever)
  • her zamanki gibi ardından soğuk hava dalgası gelecek olan yağmurdur.
    azcık üşümek kimseye zarar vermez.

burası izmir.
    küresel ısınma nedeniyle son yıllarda soğuk havayı bile özledik.
  • istanbul'da bugün aynı durumda ancak, inanıyor ve biliyorum ki izmir'deki çok farklı.
    geçmiş senelerde aydınlı manitamla alsancak buluşması ayarladık. aman allahım mekana ulaşamıyorum. ilk defa böyle bir yağmur göletleri görüyordum , baktım bi boşluk yok girdim yarım metre suyun içine yürüyorum.. böyle bişey yok.
    sevgilime ulaşıp 2 çay içtikten sonra otel odamıza geçmeden önce gıcır çoraplar almıştım. üstümü başımı sabaha kadar kurutmaya çalıştım diğer işimin mola aralarında.
    ama güzel izmir'in yağmuruna da çamuruna da kurban olurum , isyan etmedim hiç.
  • 29 kasım 2016'da da berserker rage modunda devam eden yağmurdur.
    sokakta kalan tüm canların sığınabilecekleri yerler diliyorum.
    umarım insanlar kendilerini korumaya çalışan sokak hayvanlarını kovalamaktan vazgeçerler.amin.
  • öyle böyle yağmıyor yalnız. yarın mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın. işe gidecek olana bir şey diyemeyiz tabi ama sınavı olmayan öğrenciler siktir etsin okulu.
  • alsancakta göklerden gelen bir karar vardır dedirten yağmur. yalnız an itibarıyla kordon enfes bir manzarada.
  • şu an hayvan gibi yağmaktadır. gerçi tarih olarak 29 kasım desek daha uygun olurdu. ama denildiği gibi, öyle böyle değil... muson mübarek. izmir, yıllık ortalama yağışını (800 mm) bir gecede aldı galiba.
  • sabah dokuz sularında uyandım, yağıyordu.

hala yağıyor.

ben buradayım.

artık hiç durmayacak heralde düşüncesine iten.