şükela:  tümü | bugün
 • ön edit: aşağıda yazdığım olayın aslında en son kısmı. ondan önce hem lg genel merkez, hem yetkili genel merkez hem de parça değişimi yapacak olan yetkili servisle toplamda 5 defa telefonda görüşüldü ve sonuç alınamadı.

  garanti editi: lg resmi internet sitesinde motor ve diğer tüm parçalar standart 10 yıl garanti kapsamında diyorlar bir de utanmadan.

  tüm yetkililere meramımı anlatmama rağmen sonuç alamayıp içimi dökmek için ve ilgili firmanın müşteri memnuniyetini ne kadar gözettiğini siz suserlara göstermek için açtığım başlık.

  öncelikle hanım senelerdir çamaşır yıkar ve daha önce hiç "kazan ön körüklü lastik" patlatmışlığı yoktur. ta ki lg marka f14u2tdhp5n kurutmalı çamaşır makinasının 26.11.2017 tarihinde yaşattığı banyoyu su basan olayın gününe kadar.

  neyse, 27.11.2017 tarihinde arıza kaydı lg genel merkeze bildirildi. onlar da yetkili servis genel merkezine konuyu ilettiler. yetkili servis de 28.11.2017 tarihinde arayıp eve gelip makinayı dahi görmeden kullanıcı hatası olduğunu ve 300 lira karşılığında değiştirebileceklerini ilettiler. ben de bunun üzerine lg online hizmetlere aşağıdaki ve aynı zamanda resim olarak paylaştığım talebi ilettim. buna karşılık verilen cevap yetkili "servis ne demişse o. bizim ürünlerimizde hata yok" gibi atarlı bir cevap aldım.

  sonra nerede yaşadığım aklıma geldi birden..

  ön körüklü lastik bulabileceğim bir yer var mı arkadaşlar? youtube dan birkaç video izleyip kendim değiştirmeyi deneyecem. * motor ve diğer tüm parçalar standart 10 yıl garanti kapsamında
 • camasir makinesi, bulasik makinesi, buzdolabi gibi seylerde daima arcelik tercih edilmeli. samsung, lg bunlar televizyon telefon alaninda iyiler.

  ek olarak bu firmalar tuketiciyi koruma kanundaki aciklari cok iyi biliyorlar. mesela servisler tuketici hakem heyetlerine sikayet edilemiyor. adam sana degistirmiyorum naparsan yap derse sikayet edemiyorsun hakkini arayamiyorsun. onlar da bunu bildikleri icin tuketiciyle satana kadar... sonra kayiplar malesef.
 • arçelik vs. tercih edilmeli diyen arkadaş nispeten haklı. zaten birçok büyük üretici ürünlerini buradaki yerli markalara fason yaptırıyor. tabi aynı bantta da üretilse yabancı markanın ürünü daha kaliteli oluyor.
  bir kalemdeki sadece birkaç ürün yurtdışından ithal ediliyor. alırken sorup etiketini vs. okuyup almak gerek.
  mesela siemens'in alt sınıf bir buzdolabı direk almanyadan geliyor, hem fiyatı çok uygun hemde inanılmaz güzel bir buzdolabı. yerli olanlar ilginç şekilde çok az daha ucuz ama çok daha kötü.
  diğer markalar için de aynı durum geçerli. bilgili bir satıcıdan sorarak almak gerek.

  konu için ise maalesef servis ne diyorsa doğrudur onlara göre. zaten çoğu servis işten anlamıyor ve saçmasapan öneriler verip sorunun sizde olduğuna ikna etmeye çalışıp gidiyor.
  belki de kazanda makarna süzdünüz canım nerden bilsinler sonuçta hepimiz haftada bir çamaşır makinelerimizin kazanlarını çıkartıyoruz.
 • lg resmi internet sitesinde motor ve diğer tüm parçalar standart 10 yıl garanti kapsamında diyorlar bir de utanmadan.