şükela:  tümü | bugün
 • camasir makinesi, bulasik makinesi, buzdolabi gibi seylerde daima arcelik tercih edilmeli. samsung, lg bunlar televizyon telefon alaninda iyiler.

  ek olarak bu firmalar tuketiciyi koruma kanundaki aciklari cok iyi biliyorlar. mesela servisler tuketici hakem heyetlerine sikayet edilemiyor. adam sana degistirmiyorum naparsan yap derse sikayet edemiyorsun hakkini arayamiyorsun. onlar da bunu bildikleri icin tuketiciyle satana kadar... sonra kayiplar malesef.
 • arçelik vs. tercih edilmeli diyen arkadaş nispeten haklı. zaten birçok büyük üretici ürünlerini buradaki yerli markalara fason yaptırıyor. tabi aynı bantta da üretilse yabancı markanın ürünü daha kaliteli oluyor.
  bir kalemdeki sadece birkaç ürün yurtdışından ithal ediliyor. alırken sorup etiketini vs. okuyup almak gerek.
  mesela siemens'in alt sınıf bir buzdolabı direk almanyadan geliyor, hem fiyatı çok uygun hemde inanılmaz güzel bir buzdolabı. yerli olanlar ilginç şekilde çok az daha ucuz ama çok daha kötü.
  diğer markalar için de aynı durum geçerli. bilgili bir satıcıdan sorarak almak gerek.

  konu için ise maalesef servis ne diyorsa doğrudur onlara göre. zaten çoğu servis işten anlamıyor ve saçmasapan öneriler verip sorunun sizde olduğuna ikna etmeye çalışıp gidiyor.
  belki de kazanda makarna süzdünüz canım nerden bilsinler sonuçta hepimiz haftada bir çamaşır makinelerimizin kazanlarını çıkartıyoruz.