• bu torbacının malları çok iyi dostum, uçuruyor .
  • o değilde bu gazoza, limonataya, sade sodaya vb. özel tüketim vergisi getiren yasa tasarısı değil miydi?

müjde bunun neresinde?
  • takvimin mujde vermediği gün yok maşallah. birde müjde yazısının hemen yanına güzel bir karı monte ediyorlar ki almasaniz da "karıya bakar, müjdeyi görür, demek ki ehonomi çok iyi der " algiciligi yapmaya çalışıyorlar.

gecen bı dinlenme tesisinin yeni paspas çekilmiş tuvaletinde , paspasın kuruyana kadar temiz kalması için yere takvim gazetesinin serildigini gördüm.once dikkatimi çekmedi ama sonradan farkettim ki o günün gazetesi ,taze yani, hatta sayfaları bile burusmamis.bu kadar da paçavra iste. sonra paçavra deyince kiziyorlar.
  • özellikle mtv kısmı kafamı karıştırmış olan müjdedir. mtv araç değerine göre belirlenecek diyor. yani aracın o sırada piyasada oluşan değeri üzerinden mi mtv alacaklar? böyle bir şey olursa mtv ciddi oranda artacaktır.

1.3 motor araçlar için %15, 1,3 üstü araçlar için %25 mtv yeniden değerlemesinin üstüne taşıt değeri de eklenecek. mtv ciddi oranda artacak.
  • 30 yıldır sat sat bitiremediler lojmanları yazık
  • meclisten geçmiştir.

kurumlar vergisi 3 sene için %22 olmuştur.

motorlu taşıtlarda 1.3 motor ve altı için %15 diğerleri için %10 zam pardon güncelleme yapılacak.

veraset intikal %10’dan %20’ye çıkarıldı.

‘’engellilere ötv'siz araç satışının aracın vergisiz fiyatının 70 bin liranın altında olmasına ilişkin düzenleme bulunuyor.’’ derken ne kastedilmiş anlamadım.

edit: engellilerin alacakları araçların fiyatı 70.000 altında olmak zorundaymış.

velhasılı.. ne bileyim. diyecek bişey bulamadım.
  • devletin son çare olarak lojmanları satmaya başladığını gösteren torba kanundur.
  • “müjde” lafını duyunca korkuyorum..
hesabın var mı? giriş yap