şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bataklık medyasında hiç yer bulmasa da hala bunları yazabilen birileri var.

  bu yunanların ilk ihlali olmasa da artık iyice abartıyorlar dememe sebep olan haber. aslında abartanlar onlar değil bizimkiler. en azından müzik notası vermeliydik.

  reis klarnetçiyi egeye götür

  --- spoiler ---

  yunan silahlı kuvvetleri, 28 mart çarşamba günü, ege denizi 12 ada bölgesinde, pyrpolitis müşterek harekâta hazırlık tatbikatı yaptı. hiç çekinmeden türkiye'ye küstahça tehditler savuran yunan savunma bakanı panos kammenos'un talimatı ile icra edilen askeri tatbikatı, yunan genelkurmay başkanı oramiral evangelos apostolakis sevk ve idare etti. tatbikata yunan, kara, deniz ve hava kuvvetleri birlikleri ile yüzer ve uçar unsurlar katıldı. tatbikatta yer alan askeri araç ve gereçler ayrıca dikkat çekiciydi!..

  --- spoiler ---
  --- spoiler ---

  millî savunma bakanlığı eski genel sekreteri emekli kurmay albay ümit yalım, 12 adanın, 1947 paris antlaşması'nın 14'üncü maddesine göre gayriaskeri statüde olduğuna dikkat çekti. ümit yalım, "ayrıca antlaşmanın ek 13, d paragrafına göre gerek adalar üzerinde gerekse adaların karasularında askeri tatbikat yapılması yasaklanmıştır. yunanistan, açık bir şekilde 1947 paris antlaşması'nı ihlal etti.

  --- spoiler ---