şükela:  tümü | bugün
  • sinemia yıllık veya aylık peşin ücret ödeyen abonelerinden üyelik sürerken sözleşme koşullarını değiştirip film başına ekstra ücret istemeye başladı.

bunu yaparken de kendi uygulamalarını güncellediler ve güncelleme yapmazsanız uygulamayı kullanamıyordunuz. güncelleme yapınca da bu sefer sözleşme şartlarını kabul etmiş oluyorsunuz diyorlar.

buna göre film başına 2,5 tl'ye kadar ekstra ücret istiyolar.
    (bkz: #88098830)

bu tutarlar yüksek değil benim için ama burada önemli olan insanı kandırmak. insanlar da nasılsa yüksek değil tutar diye uğraşmıyorlar ki zaten sinemia da bunu düşünüp bu meblağları üyelerden istiyor. işin kötüsü 2 ay sonra film başına 5 tl daha istese kim ne yapabilecek?
  • bu işin böyle olacağı belliydi. kusura bakmayın ama böyle bir şeye yıllık üyelik açmak andavallık. 1-2 ay hadi maksimum 3-6 ay üyelik açılır da 1-2 yıl için hayatta güvenip para vermem. biraz araştırıp okuduğumda sistemin parayı verip az sinemaya gidenlerden kazanılan parayla döneceğini gördüm. e az gidenler çok gidenleri karşılamayınca ne olacaktı? ponzi sheme gibi bir şey bana göre.
  • nereden kazandığı belli olmayan firmanın müşteriye geçirme hadisesi.
  • şimdi siz bir sözleşmeye imza atıyorsunuz, 1 yıl boyunca ayda şu kadar film şu para diye.

buna göre hesap kitap yapıyorsunuz ve imza atıyorsunuz.

ama orospu çocuğu yolun yarısında daha fazla para vereceksin diyor. böyle bir sözleşme olabilir mi? bu adamlara güvenip kart emanet edilir mi?

istanbulda 20tl zaten en ucuz bilet, 2 kişilik versiyonunu almıştım 1 yıl, şimdi her seferinde 5-10 tl bir de böyle vereceğiz, zaten sırada kod gelmemesi, sistemin çalışmaması gibi insan içinde rezil olduğunuz durumlara denk geliyorsunuz ki lanet olsun 50tl ye bilet alsaydım da millete rezil olmasaydım diyorsunuz.

kimseye önermiyorum.
  • ekim ayında amerika'lı kullanıcılar için film başına 1.8$ katkı payı istemiş ve hemen davalık olmuşlardı. bakalım türkiye'de nolacak.

ayrıca sinemia amerika'da yaptığı yatırımın karşılığını alamayan, oradaki kullanıcılarla sık sık problem yaşayan, ara ara tüm hesapları bloke edip tekrar açan, kısaca batmaya yüz tutmuş bir firma.

sinemia ilk çıktığında 6 aylık abonelik alıp hakkını vererek kullanmıştım * daha sonra sinemia'yı çok kullandığım için benimle üyelik uzatmamak için 40 tıkla atmışlardı ve kullanmayı bırakmıştım. ilk defa bir firmayla iletişimde "hizmetimizi neden bu kadar çok kullanıyorsun" tarzı bir ima görmüştüm.

bunların genel merkezde monitör karşısında oturan, birileri sinemia'yla bilet alınca "bak orospu çocuğuna bak imax'e gitmiş bi de" falan diyerek sinirden masaları yumruklayan tipler var bence. adamları üzmeyin, sinemia abonesi olsanız da oturun evde netflix izleyin, sinema neymiş.
  • umarım insanlar mevcut üyeliklerini sonlandırarak bu duruma tepki koyar dediğim rezalet. ben en azından öyle yaptım.

• yıllardır kullanıp çevreme de anlattığım uygulama. son yaptıkları hamle ile birlikte bir daha görüşmemek üzere bir müşteri daha kaybettiler.
  • mesele 3 -5 meselesi değil. bugün 3 der verirsin. yarın 5 der ertrsi gün 15 der. hani taahhüt bozulmazdı. bozulursa vazgeçme bedeli olıyordu. ben bozamıyorum bunlar neden bozabiliyor?
  • böyle bir saçmalığa tepki göstermeliyiz.
  • abd’de geçen hafta itibarıyla iflas edip yüzbinlerce kişiyi dolandırıp kaçan ve yakında türkiye’de de iflasını verecek olan bir firmanın rezaletidir.
    sahibi rıfat oğuz isminde bilkent mezunu bir hırsızdır.