şükela:  tümü | bugün
11863 entry daha
  • asla unutulmayacak olandır. cumhuriyet tarihinin gurur kaynağıdır.
  • çok güzeldi.
  • sayemizde 1 dolar 1.88 tl olmuştu, ne de mutluyduk di mi?

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)

edit : kur düzeltmesi

edit 2 : ally12 yollamış, harfine dokunmadan ekleyeyim.

"sevgili yazar kardeşim ufak bir düzeltme yapmak istiyorum.

gezi parkı olayları 27 mayıs 2013'te başlamış olup dolar kuru(amerikan doları) 1.8442'dir.
    gezi olayları sonlandığında tarih 20 ağustos 2013'tür. dolar kuru 1.9480'dir.

0,0638'lik bir artış yaşanmıştır. (mesaja dokunmamak adına bu rakamı bıraktım ama fark 0.1038) bu 2 ay 23 günlük artışın sebebi bu olaylar kadar hükümetin mevcut tutumu da olmuştur."
  • 31 mayıs’ta başladı diye kalmış aklımda. şaşırdım. demek ki ben de ilk üç gün desteklemişim.
  • gencligimizin son guzel yaziydi. bir daha hic hicbir sey eskisi gibi olmadi.
  • ileride muzesi yapilacak olay.
    umarim.
    yapilinca her sene gozlerim dolu dolu gezerim icini artik.
    coluk cocuga karistigim gun de cocuklari da getiririm yanimda.

madem hayal kuruyoruz; belli mi olur belki muzesini ben yaparim, gelirini yardima muhtac ogrencilere falan veririz. ne dersin sozluk?
    ben bu entry'yi yazarken bile bir sekilde gotume girer mi acaba diye dusunuyorum, o zamanin cocuklarina guclu olmayi, dogru oldugun zaman korkmamayi ogretebilir miyiz?
  • bağzılarını titretmiş olan direniştir. şiddet kusanlara çiçeklerle karşılık verip, derslerde okutulacak hikayeler anlatılır hala.

edit: arkadaşlar bağzı bir gönderme lütfen mesaj atmayın artık. yalvarıyorum ahahah.

pkk sevici kaşarlar için edit:

benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. fakat türkiye cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.
  • bağzılarının kabusudur. aydınlık ve geleceğini, ülkesini önemseyen gençleri ifade eder.
  • taksim gezi parkına yapılan dozer saldırısıyla başladı her şey. ve parkın katledilmesine karşı çıkan güzel insanlar tarafından durduruldu. ve sonra o unutulmayacak olaylar başladı. evet ben de oradaydım. o biber gazını ben de yedim. bazı şahısların ülke insanına neler yapabileceğine o an canlı canlı şahit oldum.

gezi parkı direnişi bir hak aramadır, birleşmedir, haksızlığa karşı dur demektir. orada olan herkese selamlar...

edit: imla
725 entry daha