şükela:  tümü | bugün
  • türk solu gibi kürtçülere teslim edilip tüm meşruiyetini yitirmiş eylem.
  • fethullahçı ve erdoğancı şasırmışları afallatmış direniş, bir iki kürtçü vardı evet. ilk günden devlet bahçeli gibi erdoğan saflarında durmuş, ulusalcı darbeyi görmüşlerdi.

türkiye'nin başına gelmiş en güzel şeydir gezi.
  • ne guzeldik biz degil mi ? sozlerimi geri alamam ki !
  • direnişin 7. yıl dönümü yaklaşırken ben de bir şeyler karalamak istiyorum.

şimdilerde akp diktatörlüğünden müzdarip bir çok kişi (bkz: selahattin demirtaş) o zamanlar (bkz: gezi’de darbeyi gördüm) diyordu. o zamanlar, bizleri terörist ilan eden muhafazakar muhalif tayfa bile şimdilerde akp diktatörlüğünde eziliyor.

gezi parkı direnişi bu ülke için bir dönüm noktası oldu. orada tüm türkiye sahip çıksaydı, şu an akp böyle at koşturamazdı. halen bile insanlar ağzını açıp konuşabiliyorsa; bunu gezi parkındaki insanlara borçlular.

gezi parkı direnişlerinde, mutlu ve hür bir türkiye için can vermiş, bedel ödemiş tüm insanlara...
  • hükümetin polisinin kurşuna dizerek, gaz kapsülü atarak katlettiği ali ismail korkmaz, berkin elvan, ethem sarısülük, abdullah cömert, ahmet atakan unutulmayacaktır.
    "fetönün piçleri yıldıramaz bizleri!"
    o gün de bugün de aynı kişiler rahatsız olur bu slogandan. biz sizi çok iyi biliriz çok. bıyığını siktiklerim.
  • asla unutulmayacak olandır. cumhuriyet tarihinin gurur kaynağıdır.
  • çok güzeldi.
  • sayemizde 1 dolar 1.88 tl olmuştu, ne de mutluyduk di mi?

(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)

edit : kur düzeltmesi

edit 2 : ally12 yollamış, harfine dokunmadan ekleyeyim.

"sevgili yazar kardeşim ufak bir düzeltme yapmak istiyorum.

gezi parkı olayları 27 mayıs 2013'te başlamış olup dolar kuru(amerikan doları) 1.8442'dir.
    gezi olayları sonlandığında tarih 20 ağustos 2013'tür. dolar kuru 1.9480'dir.

0,0638'lik bir artış yaşanmıştır. (mesaja dokunmamak adına bu rakamı bıraktım ama fark 0.1038) bu 2 ay 23 günlük artışın sebebi bu olaylar kadar hükümetin mevcut tutumu da olmuştur."
  • 31 mayıs’ta başladı diye kalmış aklımda. şaşırdım. demek ki ben de ilk üç gün desteklemişim.