4157 entry daha
  • hiçbir ortak yanı olmayan güzel insanların barış içinde ve karşılıksız, beklentisiz, içten dayanışmaları var ya, her şeyden kıymetlidir be. sırf buna şahit olmak, bunun bir parçası olmak için gidin görün. adettendir, eliniz boş gitmeyin. oradaki güzel insanlar gelen malzemeleri tasnif ediyor ve herkesin kullanımında sunuyorlar.
  • sürekli başörtülü vatandaşların taciz edildiği iddia ediliyor ancak alanda bir çok başörtülü eylemci gördüm. ayrıca işi gücü nedeniyle veya sırf gezmek, neler oluyor diye bakmak için gelmiş başörtülü insanlar vardı, başörtülü arap turistler de vardı. 2 gündür oradayım, herhangi bir eylemcinin herhangi birini -başörtülü veya değil- taciz etme aptallığına düştüğüne şahit olmadım. gerçekten olduysa, faşizme karşı toplanmış bir kitle içinde faşistlik yapan dangalaklar da o kitlenin marijinalidir muhtemelen, ciddiye alınacak derecede bir şey olduğunu sanmıyorum. hiçbir kaynağa güvenmiyorsanız da, başından beri alanda olan devrimci müslümanların twitter hesabını takip edin (yanlış bilmiyorsam @isyanveislam), bu tür bir densizlik yapılırsa muhakkak yorumları ve barışçıl müdahaleleri olur diye düşünüyorum.
8347 entry daha
hesabın var mı? giriş yap