şükela:  tümü | bugün
 • edit: kendisinden haber var. olayı halletmiş gibi görünüyor şimdilik. şurada: (bkz: #68509980)
  az önce ekşi duyuru'dan yardım isteyen appdata nickli yazardır.
  açtığı duyuru şurada olup yazdıklarını ve polis tutanağını aynen ekliyorum.

  arkadaşlar selam.
  şimdi ben adana'nın kozan ilçesinde çalışan bir mühendisim. buralı değilim, ankaralıyım. üniversiteyi de ankara'da okudum.
  buraya yeni geldim sayılır, ocak 2017'nin ortasında geldim, yani 4,5 aydır buradayım.

  şimdi ben bira içen bir insanım. hafta içi olmasa da özellikle pazar günleri 3-4 şişe yuvarlarım.

  olaya gelelim...
  bugün kapım birden çalındı.
  kapıda bir adam, "balkondan aşağı şişe atıyormuşsun, ne iş" dedi..
  ben de "ben şişe filan atmıyorum yahu, başkası atıyordur" dedim. adam "tamam" dedi gitti. biraz sonra balkondan, aşağı sokaktan ses geldi. ben de "noluyor yahu" deyip şaşırdım, çıktım balkona aşağı baktım. tahmini 45-50 kişi sokakta, çoğunluğu başörtülü şalvarlı mahalle teyzeleri, o az önceki adam bana el işareti yapıyor, "aşağı gel aşağı" diyor. ben de "tamam geliyorum" işareti yaptım, aşağı indim saf saf...

  beni ortaya aldılar "niye bira şişesi atıyorsun aşağı" falan diye sormaya başladılar. ben de "ben atmıyorum" dedim. "ramazan'da bira mı içilir, sokağa mı atılır şişesi" diye başka birisi bağırdı. ben "yahu tamam içiyorum, kabul, ama aşağı şişe atmak falan gibi bir olay yok, ben yapmam öyle bir şey" dedim. ki attığımı iddia ettikleri bira da hayatta para verip ağzıma sürmeyeceğim, leş kamyoncu birası. sonra birisi ordan bağırdı, öteki burdan bağırdı, beni araya aldılar. bir şey söylememe de izin vermiyorlar, tam bişe diyeceğim anda başkası bağırıyor.
  ben de sinirlendim bunlara "bira şişesi attığımı iddia ediyorsanız ispatlayın, saçma sapan ispatsız mispatsız konuşmayın" dedim. işte orda film koptu. 2 tane kadın geldi bana saldırdı, tokat attı, araya bir adam girdi ayırdı. ben de sinir oldum, "defol git allahın köylüsü, kezbanı" dedim. bu sefer yine saldırdılar... ben de 155'i aradım.
  polis geldi, anlattık onlara durumu. bu 2 kadın benden, ben onlardan şikayetçi olduk, polis aracına atlayıp hastaneye gittik.. darp raporu aldım, tokat izleri, tırnak izleri falan. sonra karakola gittik.
  onları bir odaya, beni bir odaya aldılar, beklettiler 2 saat.
  ifadelerimizi aldılar.
  bu kadınlar benim kendilerine küfür ettiğimi iddia etmiş. tutanakta yazıyor, attım fotosunu.
  önce kadınları saldılar, sonra beni, ama ben gitmedim, can güvenliğim yok, evime bırakın dedim, polisler de sağolsun bıraktılar.
  ama polis aracından iner inmez bir araba hızla üzerime sürdü, kenara sıçrayıp zor kurtuldum. polisler hemen aşağı indi, aldılar beni karakola geri götürdüler.
  adamlar eşlerinin anlattığı "bize küfür etti" iddiasına inanıp olayı namus davasına çevirmişler... haydaaaaa. polislere "ne yaparsanız yapın biz bu piçi öldüreceğiz" demişler... polis beni salmadı... ailem geldi kozan'a, aileme beni verip öyle bıraktı... tabi bu araba yine arkamızda... takip ediyor... geldik mahalleye, ben hemen eve kaçtım, babam adamlarla bir şeyler konuştu, babama da "affı yok, kan çıkacak" demişler... bu adamlar cono diye bir aşirettenmiş.

  şu anda evde hapisim, ama yarın ailem gidecek ben tek kalacağım burda, sabah servis beklerken, akşam servisten inince eve yürüyeceğim, sigaram bitince aşağı sokağa inip bakkala gideceğim falan... napacağım ben bu aşiretçilerle? adamlar beni öldürmek istiyor...

  tutanak: https://i.hizliresim.com/v0omvb.jpg
 • ee be kardeşim, ben ki adana'nın yakınından geçmedim, conoları biliyorum, sen nasıl bilmezsin. bence evi kapa, bir dizi estetik ameliyat geçir, ankara'ya geri dön.
 • cono diye bir aşiret yok, cono dedikleri şey bir nevi vandal çomar oluyor aslında. ha bu bilgi ne işe yarar bilmiyorum. bunların tayfadan biri bulunup arabuluculuk yapılmadıkça yazarın orayı terk etmesi gerektiği görüşündeyim.

  not: 01.
 • conolara bulaşacak ne yaşadın be birader? veya seni 40-50 kişi her çağıranın yanına gidiyor musun?
  4.5 ay yasamışsın ve yaşadığın yeri çözememişsin, conolarla para konuş belki bir çıkış yolu bulabilirsin..
 • can güvenliği olmayan yazardır. bu tip olaylar yüzünden hepimiz bireysel olarak silahlanmalıyız.
 • baştan sonra okudum ve bu arkadaşa oradan ev veren emlakçının amına koyim demek istiyorum. ankaradan gelen bir adama conoların mekanından ev vermişsin bir de yetmemiş elemana conolar kimdir nedir bir şey dememişsin.

  sonra orospu çocuğu emlakçı diyince kızıyorlar.

  edit: açıkçası bana çok samimi gelmedi bu olay. ilk olarak adanalı arkadaşlar orada cono olmaz diyor. onu bilemiyorum.
  ama "babam aşağıda adamlarla konuştu, kan çıkacak demişler" dedikten sonra babanın gitmesi saçma. bir de duyuru'da mesaj attım, "bir an önce oradan ayrıl hatta siktir et işi gücü ankara'ya dön" dedim bana bir yıllık kirayı verdim, kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum filan dedi. çok samimi gelmedi.
 • bu ay gerçekten farklı, herkesin birbirine karşı dedektif gibi derinlemesine analiz ettiği bir zaman, ne içti, yedi, giydi ....
  "ya sus köylü kezban kılıklı" kısmı biraz sürreal olmaktan uzak buldum,

  tavsiye, arkana bakmadan hemen o sokağı terk et.....
  suç işlemeye alışık olanlar neyin suç olduğunu iyi bildiklerinden dolayı her zaman üzerinize atılı bir suça karşı kolayca yaftalar...

  işi zor bir yazarın ciddi konusu.

  edi,
 • oldukça zor bir durum, ben olsam pılımı pırtımı toplar memleketime dönerim sonuçta
  can bu, sıkıntılı bir bölgede çalışıyormuş arkadaş, umarım başına bir şey gelmez.
 • olayı fazla abartmış yazardır. ayrıca tutanak sahte olabilir.

  conoları karşıma alamam kusura bakma birader. bak mafya de, apaçi tayfası de, it kopuk serseri de eyvallah ama conolar, conolar olmaz dostum.
 • adana'yı terk et birader, boşver işi mişi. uçak, helikopter, güdümlü füze atla herhangi bir vasıtaya dön memleketine. hukukla mücadele edemeyeceğin bir güruhun ortasında kalmışsın. en iyi savunma orada olmamaktır. run forrest run.