• dolandırıcıların cirit attığı site, bunlardan hizmet alırken 1 kere değil 10 kere düşünün.

--- tl;dr ---
    armut.com üzerinden marangoz teklifi aldım, adama 100 lira kaparo verdim. adam işini yapmadığı gibi paramı da iade etmedi. armut.com da kısfmet dedi.
    --- /tl;dr ---

edit: eleştirilerde atlanılan bir durum var, siz bir talep açtığınızda ustalar size teklif yapıyor ama bu teklifler tamamen sallamasyon fiyatlar oluyor. ustalar hizmetin ederini eve gelip bakmadan önce bilmedikleri için 300 tl tutacak iş için sembolik olarak 1000 tl falan yazıyorlar. keşif sonrasında teklif fiyatını değiştirme şansları var mı bilmiyorum ama yazıklarımı okursanız ustayı bu konuda zaten uyarmıştım düzeltmesi için. ayrıca sizin de dediğiniz gibi armut/keriz vs. olduğumu da biliyorum, bu başlığı da benim gibi potansiyel armutlar tongaya düşmesin diye açmak istedim.

22 nisan 2019 tarihinde armut.com üzerinden verdiğim marangoz teklifi sonrası anlaştığım usta(!) tarafından dolandırıldım!
    adı mehmet olan, soyadını öğrenemediğim marangoz 22 nisan akşamı 0535 540 07 99 numaralı telefondan arayarak bir sonraki gün ölçü almaya geleceğini söyledi. 23 nisan akşamı evime gelip ölçü aldı ve işi 300 liraya yapacağını, 100 lirasını kaparo olarak alması gerektiğini, geri kalan ücreti de 27 nisan cumartesi akşamı işi teslim ettikten sonra vereceğini söyledi. armut.com üzerinden verdiği teklifi kabul edeceğimi söylediğimde oraya sembolik fiyat yazdığını, düzeltip yeni fiyat teklifini göndereceğini söyledi.

herife 100 lira kaparo verdikten sonra söz verdiği tarihlerde teslimat yapmamaya ve sonrasında ise telefonlarımı açmamaya ve mesajlarıma cevap vermemeye başladı. ben dolandırılmaktan korktuğum için armut teklifi bitene kadar fiyatı bir an önce düzeltmesini ve işleri armut üzerinden yürütmek istediğimi söyleyene kadar beni oyaladı, teklif sürem bittikten sonra da bir daha telefonlarımı açmadı. marangoz ile evdeki tüm konuşmalarımız güvenlik kamerası tarafından kayıt altına alındı.

14 mayıs tarihinde armut.com'un destek hattına dolandırıldığımı ve paramın geri ödenmesini istediğime dair mesaj attım. 18 mayıs tarihinde armut.com'dan aranarak marangoz ile konuştuklarını ve parayı iade edeceği bilgisi verildi ve açtığım talep kapatıldı. marangoz whatsapp'dan iban istedi ve sonrası toz gaz bulutu, tabii ki geri ödemeyi yapmadı.

son olarak 28 mayıs tarihinde armut.com ile iletişime geçtim ve son yaşanan durumu anlattım. armut.com ise teklifi site üzerinden kabul etmediğim için yardımcı olmayacaklarını, gerekirse mahkemeye gidersem kişinin kayıtlı bilgilerini verme konusunda yardımcı olacaklarını söylediler, sanki yasal zorunlulukları değilmiş gibi.

siz siz olun daha ucuza işimi yaptırırım diye düşünüp bu adamlarla iş yapmayın. armut hakkında burda yazılanlara bakmadan iş yapmak da benim ayıbım olsun.

(bkz: 10 mart 2019 armut.com rezaleti)
    (bkz: 2 nisan 2019 armut.com rezaleti)
    (bkz: armut.com dolandırıyor)
    (bkz: 23 eylül 2018 armut.com rezaleti)
    (bkz: armut.com'dan gelen dolapçının tokatçı çıkması)

ve son olarak

(bkz: armut.com)
  • site tüm armutları topluyor.
  • şu olayların aynıları yaşanıyor, gelip buraya yazılıyor, ve halen daha armut bulunuyor, çok enteresan...
  • ben sitede bi hata göremiyorum site üzerinde işlem yapmamışsın ama sorunu onların çözmesini bekliyorsun. facebookta tanıştığın hatun böbreği alınca facebook rezaleti mi olacak? firmayı çok korumuş gibi oldum ama böyle.

(bkz: armut.com rezaleti) puanı :1

(bkz: marangoz mehmet rezaleti) puanım 10
  • (bkz: armut.com) evet kesinlikle berbat bir site olduğunun bende kendi deneyimimle ifade etmek isterim.
    hatta daha ileri götürmek isteyecek olursam da bir an önce hiç kullanılamaz hale gelmesini isteyebilirim. o sitede çalışan arkadaşların tabii işsiz kalmadan iş bulması sebebiyle kapanmasını isterim. patronlarının şikayetleri hiç bir şekilde kale almaması sebebiyle bu düşüncede olduğumu belirtmek isterim.
  • bu tür siteler, iki tarafı(alıcı-satıcı ya da hizmet alan-veren) birbirinden izole ederek güvenli bir alışveriş ortamı sağlar ve bundan kar ederler.

eğer siteyi aradan çıkarırsan, güvenliği de aradan çıkarmış olursun ve oluşacak negatif durumlar da asla sitenin suçu olamaz.
  • internet sitesi üstünden yapılan hizmet siparişlerinde kapora vermeyin. karşınızdaki kaporasız yapmam derse, yallah armutistana deyip gönderin. yapan başka birisi çıkar.
  • rezalet puanım 0,

sen armut.com üzerinden bulduğun ustaya, armut.com'u devre dışı bıraktırıp komisyon verme sonra dolandırılınca ağlamaya başla.

armut.com'un seni dava etmesi lazım asıl.
  • (bkz: ara:armut.com)

bu sene iyi armut yaptı.
  • kaporaya ne gerek var kardeş? s-400 mü alıyosun. işi bitirsin o zaman verirsin parasını. bırak o koşsun peşinden ;)
hesabın var mı? giriş yap