• adnan polat'ın açıklaması neyin kanıtı oluyor ben de bunu çözemedim bir türlü. adam nereden bilsin tarih boyunca bütün başkanların neler yapıp neler yapmadığını? siz 1950 yılında fener'de, beşiktaş'ta, gs'de başkanlık yapan birisinin şike yapmadığına kefil olabilir misiniz? kefil olurum derseniz yalan söylemiş olursun. adam da yalan söylememek adına böyle bir cevap veriyor ve bu dürüstlüğü yüzünden de cezalandırılmaya çalışılıyor. ülkenin özeti gibi bir durum.
  • adnan polatın açıklamarından şike iması yapıyorlar komik oluyor gerçekten ne demiş o dönem adnan polat bir bakalım; ''galatasaray'ın şike yaptığını hiç düşünmedim" dedi ve ekledi: "galatasaray'ın tarih boyunca şike yapmadığına kefil olamam. ama kendi dönemime kefil olurum." adam kendinden öncekilerin yaptığını zannetmiyorum ama yönetici olmadığım için kefil olamam ama kendi dönemime kefil olurum diyor bu hıyarlarda adnan polat şikeyi itiraf etmiş diyorlar...
  • nurettin güven'den 26 yıllık şike itirafları yazmışlar bir de..
    sürekli 'malatya'ya giden arabalar' diyerek ağladığınız maç hangisiyse söyleyin biz de bilelim civanmertler.

o 'şike yapıldı, şampiyonluğumuz çalındı ühü ühü' diyerek senelerdir ağladığınız maç 24 mayıs 1987'deki malatya-beşiktaş maçı ise o dönemde nurettin güven değil, turan çevik başkan idi. kendisi herhalde 88-89 sezonunda başkan adayı olduğunu unutmuş.. yani, malatyaspor'la adı dahi geçmezken yaşanmamış bir olayı yaşamış ve başkanmış gibi anlatıyor.
    geçiniz.

kaldı ki açıklamalarında 1987-1988 sezonundan bahsediyor. e o zaman 86-87 sezonunda, 24 mayıs 1987'de oynanan maç nasıl 87-88 sezonunda oluyor amk yerinde?? yahu adam 1-0 biten maçın skorunu bile bilmiyor, haberi yapan sivrizeka yazıya geçerken düzeltmiş bir de..
    geçiniz.

ha yok o maç bu maç değilse, ne sikime senelerdir ağlıyorsunuz? o maçta malatya'ya yenilince 'şike var teşvik var' diyorsunuz da, liderliği bir sonraki hafta içeride denizli'ye takılınca vermişsiniz o nasıl olacak?

tanım: masa başında şampiyonluk almaya alışmış arsız camianın tinerci taraftarı tarafından moviemaker'da hazırlanmış mesnetsiz suçlamalar içeren videodur.

ek olarak daha detaylı bilgilenmek isteyen arkadaşlar, dönemin yerel gazetecilerini okuyabilirsiniz.
  • bunlar normalleşme kapsamında tinere geri dönmüşler.
  • baştan aşağı dedikodu ve iftiralarla, galatasaray'la alakası olmayan konulardan galatasarayı vurma çabası güten paylaşımdır. ligler iptal olsa rahatlayacak olan onun
    bunun çocukları sükut-u hayale uğramış olacak ki farklı saldırılara başlamışlar.

1- adnan polat ne diyor? galatasaray'ın tarih boyunca şike yapmadığına kefil olamam..
    peki siz beşiktaş'ın yapmadığına kefil olabilir misiniz?
    aynı konuşmada başkan veya as başkan olarak benim dönemimde olmadı ama diğer yönetimlere kefil olamam diyor.
    1905'ten beri kurulu olan kulüpte 3 sene başkan, 5-6 sene de yönetici olan adam geri kalan 107 seneye tabi ki kefil olmamalı!

tamamı; https://www.youtube.com/watch?v=2lejdaeqzky
    fenerbahçe sayfası olduğu halde, benim dönemimde yapılmadı ve g.saray'ın şike yaptığını düşünmüyorum diyor ve doğal olarak 120 yıllık kkulübün kendinden gayrı 110 yılına kefil olmuyor.

2- "dua ve himmetle galatasaray'ı ayağa kaldırmak lazım" diyen teröristbaşı, bu lafı 1995 yılında hakan şükür torino'ya gitmeden önceki konuşmalarında söylüyor.
    1.si hakan o tarihte galatasaray topçusu değil ve o sezonu torino'da geçirecektir.
    2.si galatasaray 1994-95 sezonunda 10 puan farkla 3. olmuştur. "dua ve himmetle" ise ertesi sezon 1995-96 sezoununda 16 puan fark yedi ve 4. oldu.
    allahtan dua ve himmetle ayağa kaldırmış, kaldırmasa küme düşerdik.

tamamı; https://www.youtube.com/watch?v=smyrvicg6by
    hakan gitmden kendince icazet alıyor. yetmiyor beşiktaş'tan bazı arkadaşların da selamını iletiyor.

3- malatyaspor maçındaki sıkıntı nedir? başlık şike ama mevzu teşvik verilmesi. videonun teşvik kısmı kesilmiş ve şike başlıı altında malatyalılara para verildiğinden bahsediliyor. duyanda malatyanın galatasarayla oynanan maçında şike yapıldı zannedecek.

ayrıca madem şampiyonluğu hak edecek bir takımsınız o zaman çıkıp yenseydiniz malatyaspor'u! o maç 5-0 beşiktaş üstünlüğü ile bitseydi temiz olacak mıydı?

dünyanın hiçbir yerinde bir kulüp maç satmadı diye başka bir takım suçlanmamıştır herhalde.

ses kaydı 2003 yılındaki telegol programında galatasaray ve beşiktaş şampiyonluğa oynarken tam da malatya- beşiktaş maçından öncesine ait. aynı haberde para almadığını söyleyen 2 eski malatyalının konuşmaları ise daha sonraki paylaşımlarda nedense! kesilmiş.

4- istanbulspor- galatasaray maçından önce beşiktaş'la puan farkı 5! yani galatasaray, yenilirse fark 2 olacak, berabere kalırsa 3. maç 2-2 olduğuna göre fark 3 olacaktı.

ertesi hafta beşiktaş-galatasaray maçını beşiktaş yüzde yüz kazanacağına emin demek ki, fark üçe inmediği için çok üzülüyorlar.

oysa 1992-93'te galatasaray, inönü'de beşiktaş'ı 3-1 yenmiş, 1993-94'te 1-0 yenmiş, 1994-95'te galatasaray 3-2 yenmiş, 1995-96'da ise 2-1 yenmiş.

üstelik ertesi hafta oynanan maçta da yenemiyorlar. yani 3 puan önde gidilsede yakalayamayacaklar. ama klasik beşiktaş ağlaklığı.

istanbulspor maçına bakacak olursak ise maç 2-1 galatasaray lehineyken hagi'ye yapılan penaltıyı vermeyen de aynı vahap beyaz'dır. özet görüntüleri izleyenler rahatlıkla görebilir.

maçın özeti; https://www.youtube.com/watch?v=0ocqkoo64tq
    cem uzan dahi hagi'nin pozisyonuna penaltı diyor ve eyyamdan dert yanıyor.

5- bir emniyet müdürünün şampiyonlukta nasıl bir etkisi olmuş olabilir? varsa elinde delili, belgesi olan paylaşsın. bu arada rasim ozan şahsı ne zamandır bilir kişi oldu?

6- mesut bakkal, yazdığı kitapta 1987 yılındaki bjk-denizli maçını ali sami yende oynadık yazarak sanki denizlide oynanacak maç galatasaray'ın sahasında oynanmış gibi cinlik yapmış. oysa kadıköy, inönü, mecidiyeköy içi de üç takıma ev sahipliği yapıyordu. misal bjk'nin 10-0 lık adana ds maçı da ali sami yendeydi veya fatih terim'in jübilesi kadiköy'deydi. hangi stad müsaitse orada oynanırdı.

ama adamın niyeti o kadar belli ki,

"akşam izmir'e, izmir'den de istanbul'a. ergun gürsoy'un (dönemin galatasaray yöneticisi) bürosunun karşısındaki dedeman otelinde kaldık. " diyor..
    sanki dedeman otel ergun gürsoy'un. etap marmara da kalsaydınız, beşiktaşa 2 km uzaklıkta diye beşiktaş'a mı maçı satmış olacaktınız ya da hilton, inönü stadını görüyor mesela?

diyor ki, "çabuk toplanın istanbul'a gidiyoruz' dediler"

ya nereye gidecektin mesut bakkal? isranbulda bjk ile oynayacağın maç için rize'ye mi gidecektin?

olaydan prim yapmak için, zaten istanbulda oynanacak maç için haber geldi istanbula gittik yazarak sanki maç denizlideymiş de istanbula gittik algısı yapıyor.

zaten maç istanbulda oraya gideceksin.

"akşam izmir'e, izmir'den de istanbul'a. ergun gürsoy'un (dönemin galatasaray yöneticisi) bürosunun karşısındaki dedeman otelinde kaldık. "

yahu otel ergun'un mu? zaten 3 tane otel var o zaman kalabileceği!

kitabın adı "mesut bir adamın hikâyesi'".

mesut bir adam olmak için o parayı almamak lazım mesut efendi!

link

peki yukarıdaki linkte teşvik dağıtılırken sen kimin yardımcısıydın mesut bakkal?

onu al bunu al sonra mesut bir adam ol.

senin teknik direktörken para alıp, maç satmadığını nereden bileceğiz mesut adam!

"o günden sonra yavaş yavaş kabus başladı. sakatlandım."

madem laneti hissettin, ne demeye teşvik parası almaya devam ettin?

mesut bakkal, kirli bir adamdır. ayrıca yalancıdır. kariyeri 1987den sonra geri değil ileri gitmiştir. türkiyede onlarca üst düzey takım çalıştırmıştır. diğer arkadaşlarıyla beraber kulüpleri döne döne çalışıtırmışlardır.

parayı cukkalamış adam sanki 1987 den sonra sokaklarda yaşamış gibi şöle oldu böle oldu diyor. ama 15 sene sonra ersun, malzemeci ye kadar teşvik parasını dağıtırken almayı da unutmuyor. yani, "ben teşvik almam, zamanında aldım yavaş yavaş sakatlandım " demiyor, istifa falan etmiyor. milli takıma kadar ersunla devam ediyor.

maça gelirsek. inönü'de kendi sahasında denizli'yle oynayan bir beşiktaş'tan bahsediyoruz. sanki denizlispor, teşvik alınca o hafta rijkaard, van basten ve gullit'i getirdi. yine mesut oynadı, ali oynadı, erol oynadı. şampiyon olacak kadar iyisin ama denizlispor maçı bırakmayınca yenemiyorsun.

nasol para verilmişse erol'un 84. dakikada 35 metreden gol atacağı için anlaşılmış herhalde.
  • bir galatasaray taraftarı olarak beşiktaş taraftarını anlıyorum.haklarının yendiğini düşünüyorlar.
    ama amaç hakkını aramaksa gidersin mahkemeye şu sezonda şu takım için dua etmişler ve bunlar dua sayesinde şampiyon olmuşlar diye dava açarsın.
    ya da eski başkanları 110 yıl içinde kulüp şikeye karıştı mı karışmadı mı bilmiyormuş diye dava açarsın.
    diğer teşvik primi iddiaları için ise mesut bakkal o dönem teşvik primi suç değildi demiş olsa da açarsın davanı hakkını ararsın kardeşim.
  • "hocam ben sizi şey için aradım... kupa maçında bana gol atmamam için para teklif ettiler.. sezon sonuda beni transfer edeceklermiş... şimdi bu günah mı değil mi hocam".... yani ben bu paraları bağışlasam falan.... tabi tabi şike yok tabi...
  • bir galatasaraylı olarak şike yapmış olabilir miyiz ya da teşvik. evet yapılmış olabilir zamanında. bunu beşiktaş’ta fenerbahçe’de yaptı. örneğin ersun yanal’ın ankaragücüne 2001’de verilen teşvik primi, cafer aydın’ın itirafları, semra özallı yıllar gibi. türkiye gibi para siyaset ve kirli ilişkiler yumağında herşey olabilir. diğerleri bok biz akız diyemem dürüst olarak.

bazı senelerde belli takımlar bariz kayırıldı ve bu da herkese yapıldı. 2004’te beşiktaş’ın hakemlerce doğranıp fenerin şampiyon yapılması, 1990lı yıllar arif’in yalan penaltıları, beşiktaş’ın 100. yılında bazı maçlarda kollanması gibi. bunada kabulüm.

ama sen avrupa’da kupa kaldırmış, milli takımla 3.olmuş türkiye’nin en iyi jenerasyonunun başarısını fetö’ye bağlayamazsın. yiyorsa dünya üçüncülüğüne de fetö desenize aynı hakan aynı tugay aynı hasan, bülent, suat, ergün, emre, okan orada da vardı.
  • "bu lig için fazla şerefliyiz" moduna girenlerin paylaşımıdır. şampiyon olamayacaklarını anladıkça dayıyorlar tineri.
  • ne karışması hep aynı teraneler, birazdan ultraslan ihsan kalkavanlı bir video paylaşır daha sonra fbjk’nın diğer kuş kardeşi devreye girer ultraslan bu sefer fetöcü savcıların fotoğraflarını atar sonra herkes yatar uyur.
    vallahi bıktım artık şu futboldan biraz soğusam direk bırakıcam izlemeyi ama maalesef çok seviyorum.
hesabın var mı? giriş yap