şükela:  tümü | bugün
 • bir arkadaşım tarafından paylaşılması akabinde bizzat da gözlediğim hasta sağlığının hiçe sayıldığı rezaletler zinciridir.

  2-3 gün önce arkadaşımın annesinin olduğu ameliyat sonrası yatan hasta olarak kaldığı sürede karşılaştığı hijyenik olmayan durumlar aşağıdaki gibidir. herhangi bir çalışanın sorumlu olduğunu düşünmemekle beraber temel sebebin balığın baştan kokmasıyla alakalı olduğuna inanıyorum. benim gözlediğim durumların çok çok daha fazla olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. insanın serumu toplayıp eve kaçası geliyor gerçekten.

  https://gss.gs/kjc.jpg
  https://gss.gs/w5c.jpg
  https://gss.gs/fh6.jpg
  https://gss.gs/vdj.jpg
  https://gss.gs/xoq.jpg
  https://gss.gs/6gw.jpg
  https://gss.gs/rwz.jpg
  https://gss.gs/t8c.jpg
  https://gss.gs/0gw.jpg
  https://gss.gs/cmi.jpg
  https://gss.gs/zf3.jpg
  https://gss.gs/cr9.jpg
 • artık dünyadan sadece "görüntü" önemli olduğu için, binaların da insanlar gibi dış görüntüsüne önem verildiği için normaldir bunlar.
 • gardasim bunlar eski turkiye goruntuleridir kesin, hepsi gilisdar yuzunden. ssk'yi da batirdi zaten... yerli ve milli otomobilimizi - tankimizi - ucagimizi bile yapiyoruz tam, cikan haberlere bak.... zamanlamasi manidar.

  git bak sehir hastahanelerine mis gibi... piril piril.... nerede gordunuz boyle hizmet gardasim nankor olmayin...
 • tamamen hasta ve refakatçinin huzurlu bir şekilde kalmalarını sağlayacak şekilde düzenlenmiş ince detaylarla dolu hastaneymiş....
  özellikle sürgü yıkama yeri çok ince düşünülmüş(!!)
 • geçmiş yıllardaki geri dönütleri alınca hiçbir şeyin değişmediğini fark ettiğim rezalet. bizler fazla bir şey beklemişiz ege üni'den.
 • işte bunlar hep izmir.

  dolayısıyla ve aslında türkiye.
 • bütün rektörlerin doktor olmasından ötürü gerçekleşen durum. varsa yokla ceplerini doldurmaya çalışan, sorsan"insan sağlığı, halk sağlığı" laflarını esirgemeyen ama yüz binlerce lirayı ceplerine indirme derdinde profesörlerin olduğu bir fakültenin hastanesinde gayet normal görüntülerdir. umarım yakın zamanda ai teşhis koymaya ve önemli ameliyatları yapmaya başlar da bu tip fırsatçı doktorlardan kurtuluruz.
 • eski adıyla yeşilyurt devlet hastanesinin de bundan altta kalır bir yanı yok. refakatçiler sandalyelerde uyumak durumunda kalıyor. göyaaaa araştırma hastanesi oldu katip çelebi üniversitesine bağlanarak ama korkunç pis bir yer. doktorları övülüyor falan ama parası neyse verip özelde olun çektiğiniz çileye değmiyor. her türlü şeyi dışardan alıyorsunuz, haftasonları hastalara ilaç verilmiyor ilaç yok denilerek, kendi ilacınız varsa onu kullanıyorsunuz, oksijen için maske yok kendiniz alıyorsunuz. hasta bakıcılar işini yapmak için sizden para istiyor. hastanızın altını siz temizliyorsunuz, hasta bakıcı parayı ver yapayım şeklinde takılıyor. hastanelerin durumları içler acısı
 • ege üniversitesi tıp fakültesinde intörn doktor olarak(yani son sınıf öğrencisi) bulunan biri olarak yapmak istediğim yorumlar var.

  anladığım kadarıyla ortopedi servisi bu görüntüdeki yer. ortopedi servisinde hemen hiç bulunmadım, o yüzden direkt orasıyla ilgili yorum yapamam. ama hastanedeki çoğu serviste hijyen durumu özel hastanelerden çok daha iyi. ha evet eşyalar eski görünür, odalarda konfor yoktur, eski olduğu için pis bi görünüm vardır haklısınız. ama bir yakınım ameliyat olacaksa özel yerine ege tıp'ta olmasını isterim çünkü ameliyat ve sonrasındaki hijyene daha iyi uyulacağını bilirim. özelde yeni yeni eşyalar size çok temiz görünür ama emin olun ne ameliyathanelerin sterilliği ne de genel ortam temizliği pek dikkat edilen konular değildir.

  bu arada dediğim gibi ortopedi servisinde bulunmadım ama benim gittiğim her serviste tuvalet kısmında ayrı bir oda olarak sürgü temizleme kısmı vardı. normal çeşmeden yıkamak için. ortopedi için bir istisna olduğunu da düşünmüyorum.

  ayrıca şu anki rektörümüz ziraat mühendisi :)
 • ege üniversitesi hastanesi izmirin yüz karasıdır. kampüsün her yerine milyonlarca tl harcayıp dış görünüm için saatlerce çabalarlar lakin içerisi arkadaşın anlattığından bile beter durumdadır.