şükela:  tümü | bugün
  • kudüs aynı zamanda hristiyanların da kutsal mekanı. iddia ediyorum hristiyanlar bizden daha çok tepki verecekler.
  • yeni haçlı savaşında önemli bir merhale. tarih tekerrür edecektir. geçmişte türkler saldırıları püskürtmüştü. bakalım bir asır içerisinde kimler bu işe öncülük edecek.
  • bu işgal kabullenilmemeli.
  • haydi o zaman, iphoneları kırıp kolaları fantaları dökelim.
  • sarışın piç kafasına göre kararlar almaya devam ediyor. depremler, virüsler, kapıdaki savaşlar. kıyamet geldi herhalde...
  • filistin toprağını hiç kutsal mutsal demeden sattıysa bizi hiç mi hiç ilgilendirmez. onların da kutsalı. filistin'in bize ne katkısı olmuşta üzüleceğim israil'in bu dünyaya katkıları daha çok.
  • ama başkanlık gelince kudüs de kurtulacaktı. bu işte bir terslik var.
  • kudüs filistin'nin degil mi ? nasıl israil burası benim başkentim diyebiliyor? o zaman bizde yarın viyana'yı başkent ilan edelim.
  • -başganım,senato ağzımıza zıçacak napalım?
    -güdüsü israyile verin...
  • sikimde olmayan hede. filistinliler her türlü olayda türkiye’ye ve türklere karşı oldukları için beter olsunlar.

edit: israil öyle ya da böyle insanlığa ve her türlü ilerlemeye katkısı olan, pozitif ilimleri temel almış, ticaretin kitabını yazmış, beğenmemiş silmiş ve baştan yazmış bir devlettir. herifler dünyadaki kuraklık sorununu bile çözme noktasındalar, dikey tarımın en iyi uygulamaları, çölleri dönüştürme politikaları, aquaponic ve hydroponic tarım yöntemlerinin en ileri örnekleri hep israil’de.