şükela:  tümü | bugün
 • adına bugüne kadar başlık açılmamış, türkiye cumhuriyeti tarihinin kara günlerinden, kara toplantılarından biri.

  bu toplantıdan birkaç ay sonra antidemokratik bir şekilde görevden uzaklaştırılan refahyol hükümetinden sonra bu ülke neler yaşamadı ki...

  mesela imam hatip lisesine mi gidiyorsun? al sana katsayı farkı, başkasınınki 0,8 ile çarpılacak seninki 0,3 ile. tüm soruları eksiksiz yapsan da odtü hayal sana. 28 şubat

  başörtülü müsün? seni gidi örümcek kafalı, üniversite yasak sana. 28 şubat

  eşin başörtülü mü? şura'da siktiri yiyeceksin. başka yerde de çalıştırılmayacaksın, kimse seni işe alamayacak. 28 şubat

  işyerinde namaz kılınan mescitler mi var? sen yeşil sermayeye benziyorsun, arkadaşı alalım. 28 şubat

  mitingde ziya gökalp'in şiirini mi okudun? minareler süngü, müminler asker haa? siyaset yasak sana. muhtar bile olamazsın. 28 şubat

  başörtülü olarak meclise girmeye mi kalkıştın? seni gidi ajan provokatör seni. hem de amerikan vatandaşısın. meclis haram sana. 28 şubat

  daha neler neler...

  28 şubat, artık tarihin derinliklerinde yerini alan bir darbenin, darbelerin ülkeye verdiği zararları unutmamak adına dün olmuş gibi değerlendirilip demokrasiye sıkı sıkıya bağlı kalmanın öneminin vurgulaması gerekendir.

  evet, üzerinden çok zaman geçti. o gün doğan çocuklar yarın itibarıyla 19'unu doldurmuş olacaklar. bu çocuklara aynı darbelerin bir daha yaşanmaması için hep o günlerden bahsetmek gerek.

  allah bir daha bu ülkeye böyle toplantılar yaşatmasın.
 • ayy kıyamam. işte bunlar hep 28 şubat mgk'dan çıkan kararların sonucu.. mağduriyet.
  (bkz: 15 temmuz 2016 darbe girişimi)
 • iktidarın neden dincilere teslim edilmemesi gerektiğini gösteren önemli toplantılardan biridir.

  bir benzeri 2004 senesinde yapılmış, devleti virüs gibi sarma planları deşifre olmuş alçak, şerefsiz, hain bir cemaat hakkında dönemin başbakanı ve hükümeti uyarılmış heyhat dinci siyasetin, vizyonsuz, çapsız ve kindar yüzü, ülkeyi felakete sürüklemek yönündeki sarsılmaz inadından dolayı türkiye cumhuriyeti bu rezil günlere savrulmuştur.
 • yirminci senesinde ibretle hatırlanması gereken toplantı.

  meşru cumhuriyet hükümetinin meşru başbakanına hakaret eden omzu yıldızlı şahısların ellerini kollarını sallaya sallaya gezdiği türkiye'nin en net fotoğrafıydı o kara toplantı.
 • yirminci senesinde orduda türbanlı subaylarımız göreve başlamıştır...
 • bin yıl sürecek denen süreç. format değişse de maalesef sürüyor:
  -insanlar fikir ve kanaatlerinden dolayı dışlanmaya, cezalandırılmaya devam ediyor.
  -toplum mühendisliğine, 28 şubat'ta dahi olmadığı ölçüde devam ediliyor.
  -yargı taraflı.
  -yök, rtük vb taraflı ve ideolojik.
  -toplumun bir kesimi hayat tarzından ötürü dışlandığını düşünüyor.
  -basın alabildiğine yandaş.
  -ve tabi önümüzdeki akla ziyan referandum.
 • o gün güç sahibi olanlar (bkz: 28 şubat bin yıl sürecek) demişti malum günlerde.
  o gün güç sahibi olanların bugünkü güç sahipleriyle karşılaştırmasında, bugünlerde tüm yaşananları hesaba kattığımızda, o dönemin sadece bir baş ağrısı olduğunu düşünüyorum. 28 şubatçıların sebep oldukları acılar için üzgünüm gerçekten ancak çekindikleri tüm şeylerin bir bir gerçekleşiyor olması daha da üzücü.
  son sözüm, o bin yıl 10 yıl bile zor sürdü. şimdi kendini dev aynasında görenlerin, sadece bir kesimin değil neredeyse ülkenin yarısının ahını alanların alta düşmesi hiç de küçük bir ihtimal değil. rejim rejim diye kıvrınanların bunları anlaması çok zor, biliyorum. şu ülkede herkesi seven, hukuka, insan haklarına bağlı, liyakata inanan insanların başa geçmesi gerçekten bu kadar mı zor? şu kısacık ömrümüzde göremeyecek miyiz bunları gerçekten?
 • türkiye'deki status quoyu geri döndürülemez bir şekilde derinden sarsabileceğini kim kestirebilirdi ki? işte böyle bir mgk toplantısıdır.
 • 4 şubat 1997'de ankara/sincan'da yürütülen tanklar postmodern darbe anlayışının başlangıcı oldu ve ülke 28 şubat sürecine giden yola girdi.

  https://twitter.com/…arih/status/836500673260847104