şükela:  tümü | bugün
 • ankara 5. ağır ceza mahkemesi 28 şubat davasında gerekçeli kararını açıklamış ve eklemiş:
  "28 şubat darbesi, sadece türkiye’deki müslümanları değil, dünyadaki bütün müslümanları kapsayan, ‘küresel’ bir darbedir."

  kaynak:
  http://www.hurriyet.com.tr/…-kuresel-darbe-40885649
 • türkiye yargısının ne derece dikkate alınmaması gerektiğini bir kez daha gösteren karar.

  28 şubat davası; ergenekon, balyoz, casusluk vs. gibi uydurma davalardan biridir. akp-fetö ortaklığıyla başlamış ve hala da devam etmektedir. düşmana askerlik yapanlar da çıkan bu gülünç kararları alkışlamaktadır.

  ek: ayrıca birbirinden alakasız bir dolu olayı türk askerine yükleyerek islamcı ve kürtçü teröristleri de aklama çabasıdır. biz bu filmi görmüştük.
 • vicdani kanaatdir. yersen. zaten kararı da vicdani kanaat ile vermişler. benim vicdani kanaatime göre de "28 şubat, güneş sistemine başka bir galakside yerleşik tip 2 uygarlık tarafından başlatılan sistemli saldırının ilk ayağıdır." bu kanaatimi reddetmek gerçeklere karşı çıkmaktır, karşı çıkanlar vicdansızdır. al sana hukuk.

  --- spoiler ---
  28 şubat darbe girişiminin icra hareketi “tanklar sincan’da” manşeti olarak gösterildi. kararda, sanıklardan dönemin genelkurmay başkan karadayı’nın batı çalışma grubu’nun (bçg) oluşturulması, kurulması, işleyişinden haberdar olduğu, herhangi bir belgede imza ve parafı olmasa da tüm yapılan işlemlerden haberdar olup, bilgisi ve emriyle yapıldığı belirtilerek, “54. hükümet’in düşürülmesine yönelik tüm faaliyetlerden sanığın bilgisinin olduğu ve bu suça iştirak ettiği konusunda mahkememizde tam bir vicdani kanaate varılmıştır” denildi.
  --- spoiler ---